Relacja z sesji gminy Tarnowo Podgórne

Posiedzenie miało miejsce nietypowo, w sali konferencyjnej Budynku C Urzędu Gminy. Obecnych było jedynie 15 radnych (Nieobecni: Monika Żuchowska, Michał Przybecki, Krzysztof Bartosik, Piotr Owczarz, Elżbieta Szymkowiak, Marian Walczak), liczni urzędnicy i jedna radna powiatowa Ewa Drausowska – Kuleczka.

Był obecny także Adam Jacuński, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie Podgórnym, który opowiadał i zaprezentował swój film. Reżyserem filmu jest wspomniany Adam Jacuński i Dawid Kacperczak. Film wygrał konkurs „Kadry historii” organizowany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Więcej o filmie w osobnym artykule.

Następnie Pani Justyna Krynicka zaprezentowała działalność Tarnowskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorców. 

Podczas sesji tradycyjnie wprowadzono zmiany do tegorocznego budżetu gminy oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Krótko o zmianach opowiedziała Pani skarbnik, radni nie mieli pytań. Wszystkie padły na komisji Wspólnej, która odbyła się dzień wcześniej.

Wybrano także nowego przedstawiciela Rady Gminy do Rady Sportu, dotąd był to Michał Przybecki, na jego miejsce wybrano Michała Dolata.

Uchwalono także, że będzie można w Urzędzie Gminy płacić (np. podatki) za pomocą karty płatniczej.

Rada Gminy zezwoliła na odnowienie kilku umów dzierżawy: w Tarnowie Podgórnym, Baranowie (sklepik szkolny), Przeźmierowie (jw), Tarnowie Podgórnym (jw).

Na wniosek Komisji Rewizyjnej, Rada Gminy odrzuciła skargę na działalność Wójt Gminy.

Dość długa była dyskusja na temat zarobków radnych. W niedługim czasie możemy się spodziewać dyskusji i uchwały zwiększającej uposażenie radnych. Temat podwyżek diet będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu komisji budżetu

Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie dofinansowania prac konserwatorskich oraz robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie gminy. Jednocześnie uchylono poprzednią uchwałę w tym temacie.

Na koniec radni zgłaszali wnioski i zadawali pytania. Była mowa między innymi o:
- Tarnowskich Termach, Wójt przedstawił prezentację multimedialną;
- o stacji monitoringu powietrza w Przeźmierowie;
- odbiorze ul. Przemysława w Baranowie i spowalniaczach ruchu,
- przedszkolu – żłobku w Sadach;
- programie dożywiania dzieci.

Agnieszka Wilczyńska

Relacja z sesji gminy Tarnowo Podgórne

Komentarze

Dopiewo od Tarnowa Podgórnego, czy odwrotnie? Chodzi o to, że tarnowska RG podobnie jak dopiewska uchwala miejscowe plany bez uzasadnień i to jest słabe. Te plany wchodzą w życie tylko dlatego, że nadzór Wojewody jest dociekliwy, jak prokurator Kijanko w sprawie Amber Gold .