Relacja ze spotkania w Batorowie ws. asfaltowni w Dąbrowie

13 lipca Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka spotkał w świetlicy w Batorowie z mieszkańcami w sprawie budowy wytwórni mas bitumicznych w sąsiedniej Dąbrowie (gmina Dopiewo).

Budowa tymczasowej wytwórni mas bitumicznych (asfaltowni) ma mieć miejsce na działce nr 18/1 w Dąbrowie (od ul. Bukowskiej), w sąsiedztwie żwirowni i betoniarni, na styku z Batorowem.

Mieszkańcy obawiają się niekorzystnego wpływu na środowisko, nieprzyjemnych zapachów i zmniejszenia komfortu życia. Inwestycja pierwotnie miała powstać przy S11 w okolicach Dąbrówki i Palędzia, jednak po protestach mieszkańców zmieniono lokalizację.

Na spotkanie przyszło ponad 100 osób z terenu gminy i okolic. Głównie z Batorowa i Lusowa. Wszyscy byli przeciwni umiejscowieniu inwestycji w tym obszarze. Także Wójt i jego Zastępca zapowiedzieli, że nie są jej zwolennikami, wskazywali na słabe strony, możliwości protestu, sposoby opóźnienia inwestycji lub całkowitego jej zaniechania. Decyzję jednak wydaje Wójt Gminy Dopiewo i Tarnowo Podgórne w tej sprawie nie może być stroną.

W imieniu organizatorów zapraszamy na protest w tej sprawie, który odbędzie się 17 lipca o godz. 12.00 przed siedzibą Urzędu Gminy Dopiewo.

Zapis video całego spotkania: https://youtu.be/KlSGsLInZ6c

Agnieszka Wilczyńska

Spotkanie w Batorowie ws. asfaltowni w Dąbrowie
Kategoria: 

Komentarze

Organizacje społeczne mogą wystąpic o przyznanie statusu strony. Widzę jednak granice, które są wyłącznie w głowach urzędników. Jeśli TP-Kom korzysta z koncesji na wydobycie wód geotermalnych, to też może złożyc wniosek o uznanie za stronę. Piszę to z zastrzeżeniem, że nie mam pewności, że działka 18/1 obręb Dąbrowa jest w granicach złoża. Tak mi wskazuje mapa na stronie UG Dopiewo. Specjalnie więc dla wójta Czajki: Keine Grenzen (Ich Troje) https://www.youtube.com/watch?v=tYGt9xT7mng