Sport

Święto triathlonu w Lusowie

W sobotę, 8 czerwca podpoznańskie Lusowo po raz szósty gościło zawodników uczestniczących w Triathlonie Lwa.  Na dwóch dystansach indywidualnych, w sztafetach oraz w Aquathlonie dzieci i młodzieży wystartowało łącznie blisko 700 osób. Warto podkreślić, że zawody po raz pierwszy odbyły się w formule rolling-start (start ze stref czasowych, w kilkuosobowych grupach), co istotnie wpłynęło na komfort pierwszej triathlonowej konkurencji.

Święto triathlonu w Lusowie (Zdjęcie nadesłane)

Bieg Lwa: dwudniowe święto biegania w Tarnowie Podgórnym

W weekend 18-19 maja w Tarnowie Podgórnym odbyła się ósma edycja Biegu Lwa. Po raz pierwszy impreza miała charakter dwudniowego festiwalu, a biegi główne – półmaraton oraz Pogoń za Lwem na 10 km wystartowały w sobotę, w godzinach wieczornych. Również po raz pierwszy zorganizowany został mityng lekkoatletyczny z udziałem czołowych polskich sprinterów i sprinterek.

Bieg Lwa 18.05.2019 (zdjęcie nadesłane)

Tarnovia Basket z małym krokiem do przodu

Trzeci sezon na drugoligowych parkietach w wykonaniu zawodników Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne dobiegł końca nieco miesiąc temu po ostatnim meczu rundy zasadniczej. Świetny finisz rozgrywek spowodował że Tarnovia praktycznie do ostatnich sekund walczyła o awans do Play-Off, ale ostatecznie zabrakło do tego lepszego bilansu bezpośrednich meczów z drużyną z Gniezna.

Tarnovia Basket z małym krokiem do przodu