Finał projektu „Teatr w Każdej Wiosce” 2019

Co roku kolejnej edycji projektu „Teatr w Każdej Wiosce” towarzyszy hasło przewodnie, w tym roku brzmiało ono -”Przestrzenie bliskie i dalekie”.

11-12 maja od godz. 10.00 Centrum Kultury Przeźmierowo

Przestrzeń to ważny element życia człowieka. Kształtuje zachowania, określa naszą tożsamość, modeluje interakcje z innymi ludźmi. Instruktorom i ich podopiecznym dawało szerokie możliwości interpretacyjne. Z dyskusji nad tegorocznym motywem zrodziły się spektakle, które przeniosą nas w przestrzenie duchowe, wewnętrzne, fantastyczne, ale  i  takie, które osadzone są w realności. Wszędzie tam dzieją się rzeczy niezwykłe, pojawiają się intrygujący bohaterowie, toczone są ciekawe dyskusje, omawiane ważne sprawy. Trzeba koniecznie wybrać się z Lunonautami do Senni, przyjrzeć się przygodom Astry wędrującej z Syriuszem po przestrzeni kosmicznej, popodglądać rodzinę wchodzącą po „gombrowiczowskiemu” w formy, dokonać refleksji nad tym, czy dążenie do doskonałości jest właściwym tropem, zajrzeć z grupą z Tarnowa pod kałużę,  a z innymi grupami  zajść do kuźni , kurnika, laboratorium, usiąść na ławeczce…

Wędrówkę po tych niezwykłych miejscach proponują Państwu  grupy teatralne i ich instruktorzy z następujących miejscowości:
Baranowo, instruktor: Izabela Buksa
Batorowo, instruktor: Michał Kokorzycki
Ceradz Kościelny, instruktor: Anna Kasperek – Kandulska
Kokoszczyn, instruktor: Maciej Woźniak
Lusowo, instruktor: Agnieszka Wróblewska
Lusówko, instruktor: Adrianna Mańczak – Rogoża
Przeźmierowo, instruktor: Katarzyna Grajewska
Rumianek, instruktor: Grzegorz Babicz
Sady, instruktor: Katarzyna Romańska
Sierosław, instruktor: Joanna Witczak
Tarnowo Podgórne, instruktor: Anna Dzięcioł

Scenografię i kostiumy do spektakli „projektowicze” przygotowywali pod kierunkiem i wg pomysłów Agnieszki Gierach, za choreografię odpowiedzialna była Alicja Adamiak,  muzykę stworzył Jarek Krawczyk, a nad całością czuwały niżej podpisane koordynatorki.

Serdecznie zapraszamy!

Jolanta Tepper, Grażyna Smolibocka

Finał projektu „Teatr w Każdej Wiosce” 2019
Kategoria: