Wielka sztuka w V. A. Gallery Poland w Wysogotowie

W niedzielę 12 maja w V. A. Gallery Poland, galerii mieszczącej się na terenie firmy Metalmex – odbyła się pierwsza edycja projektu „Sztuka na/d/ sztuki”.

Cieszymy się, iż pomysł na kulturalne spędzenie niedzieli został tak dobrze przyjęty, że mimo deszczowej aury, która uniemożliwiła realizację całego programu – frekwencja dopisała. Zachętą dla szerokiego grona Wielbicieli sztuki okazały się: różnorodność gatunków sztuki, atrakcyjne ceny i co ważne, możliwość porozmawiania z jej Twórcami. W jednym dniu i w jednym miejscu zaprezentowane zostały: malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba i szkło artystyczne,  autorstwa zarówno młodych Artystów, jak i tych o ugruntowanej już na rynku pozycji. W programie wydarzenia nie zabrakło też aspektów edukacyjnych – na odwiedzających czekało: ARTtworzenie i PUZZLOMANIA, czyli wspólne ze sztuką obcowanie.

„Sztuka na/d/ sztuki” to projekt bez limitów i jakichkolwiek ograniczeń, dedykowany Wszystkim Wielbicielom Sztuki bez względu na wiek, posiadaną w tym zakresie wiedzę czy zasobność portfela. Zainteresowanie nim, utwierdza Nas w przekonaniu trafności inicjatywy i zachęca do pracy. Cieszymy się, że przybywa osób, które tak jak i My nie wyobrażają sobie świata otoczonego przedmiotami spełniającymi tylko funkcje użytkowe, świata pozbawionego sztuki, czegoś co po prostu jest, czegoś zaskakującego, urzekającego, skłaniającego do refleksji, wywołującego emocje.

Tych, którzy chcą przyjrzeć się prawdziwej sztuce z bliska, wsłuchać się w nią, poczuć magię i emocje, które ze sobą niesie zapraszamy 01 grudnia, na drugą edycję  projektu: „Sztuka na/d/ sztuki”.

Artykuł nadesłany

 

Wielka sztuk w V. A. Gallery Poland w Wysogotowie (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: