Szachy na Termach

25 maja w sali z widokiem na baseny Tarnowskich Term odbyły się 3 Turnieje szachowe pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusza Czajki.
Inspirowani przez motto "Poziom wyżej"  zorganizowaliśmy turniej, który miały promować szachy o poziom wyżej. Turniej wielowątkowy, kumulacyjny.

W sumie w Naszych zawodach uczestniczyło 114 zawodniczek i zawodników.
O godzinie 9 wystartowały zawody dla juniorów do lat 18 i grupa OPEN. Brały w nich udział aż 73 osoby. Turniej juniorski wygrał Wojciech Witczak, a zwycięzcą OPEN okazał się Grzegorz Huchwajda. Warto zaznaczyć, że 20 juniorów i juniorek zdobyła IV lub V kategorię szachową. Natomiast o godzinie 16 ruszył turniej Blitza zgłoszony do FIDE, a w zmaganiach o nagrody finansowe i nie tylko wzięło udział 41 osób. Zawody miały 14 rund, co wystawiło na próbę nawet najbardziej doświadczonych zawodników. Finalnie 1 miejsce zajęła arcymistrzyni Klaudia Kulon.

#odpowiedzialnoscspoleczna
Zdecydowaliśmy się na wspieranie szczególnie osób, które nie mogą grać w szachy, bo tak zadecydował los – po turnieju wsparliśmy darowizną z wpisowego  Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych TARSON z Gminy Tarnowo Podgórne.

#aktywnoscfizyczna
Turniej zorganizowano na terenie Tarnowskich Term, w Sali konferencyjnej z widokiem na baseny

#sztuka #kolekcjonerstwo
Od 25 maja w Pałacu Jankowice można oglądać wystawę „Szachy na świecie” prezentującą szachownice i zegary z różnych zakątków globu, których właścicielami są członkowie KS Korona Zakrzewo, Potrwa ona 3 tygodnia

#muzyka
W trakcie przerw w turnieju była odtwarzana muzyka Stanisława Moniuszki, gdyż w 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin tego "wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga,
dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej".

#talent
Podczas imprezy pokaz „szybkich kubeczków” zaprezentowała  Julia Kociemba, laureatka programu Mam Talent

#symbolika
14 rund w turnieju OPEN FIDE, to: 1 urodziny Pałacu Jankowice oraz 4 urodziny Tarnowskich Term

Nasze turnieje nie odbyły by się bez wsparcie Koroniarzy i ich rodziców, a także sponsorów za wszystkim bardzo dziękujemy!

Sponsor główny:Enea Oświetlenia
Sponsorzy i partnerzy: Gmina Tarnowo Podgórne, Tarnowskie Termy, Pałac Jankowice, Pałac Jaśminowy Batorowo, Schattdecor Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne, Terravita Spółka z o.o. Poznań, Sklep dziecięcy Perełka Tarnowo Podgórne, Studio Poligrafii Wysogotowo, Artrox Dąbrówka, Księgarnia Tarnowo Podgórne, Łamigłówki Suchy Las.
Puls Gminy Tarnowo Podgórne, Czasopismo Szachowe „Mat”, Nasz Głos Poznański
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy wyników.

Zapraszamy na stronę serwisów turniejowych po szczegółowe wyniki:
Turniej juniorski: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5426681466585088/results/6
Turniej OPEN: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5188841981870080/results/9 ➡️turniej
Turniej FIDE: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5113440341327872/results/14

Wojciech Olejarczyk, Korona Zakrzewo

Szachy na Termach 25.05.2019
Kategoria: