Spektakl rozmaitości #5 "Zero waste"

31 maja godz. 19.00
Siedziba Fundacji Jacek z Szafy ul. Wiosny Ludów 77 Przeźmierowo

Już po raz piąty Fundacja Jacek z Szafy, Inicjatywa Zupa Wolności i Wydawnictwo JDC Media zapraszają do Przeźmierowa na „Spektakl rozmaitości”. Tym razem pod hasłem Zero Waste, stylu życia, który zakłada jak najmniejsze generowanie odpadów i tym samym dbanie o środowisko naturalne. Wielu wydaje się niemożliwe, ale postaramy się przekonać Państwa, że nie jest to uciążliwe, a wręcz przeciwnie: może dawać dużo radości!

Anna Schmidt Fiedler - aktywistka, pasjonatka innowacji społecznych, idei zrównoważonego rozwoju z tendencją do eko wariactwa. Współzałożycielka Fundacji Fiedlerów wspierającej m.in. dialog międzykulturowy, opowie nam co słychać w świecie ZERO WASTE. Pasjonujący wykład zilustruje Agnieszka Ostrowska prezentując praktyczne wykorzystanie tekstyliów pochodzących z odzysku.

Sylwia Taciak – malarka. Podczas Spektaklu Rozmaitości obejrzymy prace Sylwii wypożyczone z kolekcji prywatnych. Artystka mieszka w Rogalinku, gdzie od kilku lat zajmuje się malarstwem i ikonopisaniem w pracowni prowadzonej pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dębów Rogalińskich. Preferowaną techniką Sylwii jest malowanie na desce akrylami – niezależnie od tego czy jest to malarstwo całkowicie świeckie, czy na poły sakralne. Uhonorowana wyróżnieniem w Wielkopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych „Inny Świat Jest Tu”, w 2015 r. została laureatką stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Jacek Hałas - muzykant, śpiewak, tancerz, niespokojny duch. Współtwórca formacji folkowych (Bractwo Ubogich, Muzykanci, Ket Jo Barat, Lautari, Kwartet Wiejski, Nomadzi Kultury), projektów artystycznych (Poznański Dom Tańca, Tikkun, the Book) oraz teatralnych (z Teatrem Strefa Ciszy, Cinema, Schola Węgajty). Zajmuje się tradycjami wędrownych śpiewaków, tańcem korowodowym, działalnością warsztatową i edukacyjną.

Jacques de Chiffon - aktywista, wydawca, twórca filmów artystycznych i dotykających tematyką problemów społecznych, kompozytor, współorganizator inicjatywy Zupa Wolności, wraz z Agnieszką Ostrowską prowadzi fundację Jacek z Szafy. Wykona dla Państwa utwory z kanonu poezji śpiewanej i opowie kilka historii przyprawiających o dreszcze.

W trakcie koncertu będziemy jak zawsze będziemy prowadzić Kiermasz Charytatywny, na którym będzie można kupić za „co łaska” fantastyczne i niepowtarzalne rzeczy: książki, płyty, obrazy i zdjęcia, z których dochód pomoże nam pomagać poznańskim bezdomnym i ubogim.

Serdecznie zapraszamy do Przeźmierowa!

fb.com

Spektakl rozmaitości #5 "Zero waste" (fb.com)