Wieści z gminnych boisk piłkarskich

Tarnovia Tarnowo Podgórne
Czwartoligowa Tarnovia wiosną gra naprawdę słabo, a ostatnie wyniki to już totalny obraz kiepskiej formy. Zaczęło się od dwóch dramatycznie wysokich porażek. Najpierw w Trzciance z walczącym o awans do III ligi Lubuszaninem Trzcianka Tarnovia przegrała 1:6, a jedyną bramkę zdobył w samej końcówce meczu Paweł Stypczyński. Tydzień później Tarnovia podejmowała u siebie LKS Gołuchów i też przegrała aż 1:6. Co ciekawe to gospodarze po bramce Tomasza Graczyka w 7 minucie byli na prowadzeniu, ale potem zespół z okręgu kaliskiego rozjechał Tarnovię. Na przełamanie liczono później w Międzychodzie w meczu z Wartą. Warta wiosną mocno dołuje i walczy rozpaczliwie o utrzymanie w IV lidze. I Tarnovia niespodziewanie tę walkę im ułatwiła bo przegrała z Wartą 1:3. Do tego jeszcze należy wspomnieć, że Tarnovia ten mecz kończyła w ósemkę, bo aż trzech graczy otrzymało czerwone kartki. Honorową bramkę zdobył tego dnia Bartosz Ślusarski. W końcu w ostatnim majowym meczu udało się wygrać. Do Tarnowa Podgórnego przyjechali zdegradowani już Zjednoczeni Trzemeszno, którzy w tym roku nie wygrali żadnego meczu. Tutaj już całe szczęście obeszło się bez niespodzianki i Tarnovia spokojnie wygrała 5:0. Bramki zdobywali kolejno Zbigniew Zakrzewski, Bartosz Ślusarski, Dawid Zając, Piotr Gąska i Maciej Frankowski.

Tarnovia po 33 meczach zajmuje 13 miejsce w tabeli z 42 punktami. Miejsce jak na możliwości zespołu jest bardzo słabe, a przez fatalne ostatnio wyniki trzeba się jeszcze pilnować, bo utrzymanie w IV lidze nie jest jeszcze zapewnione. Ważne będzie, aby w ostatnich meczach parę razy zapunktować. Tarnovia w czerwcu u siebie zagra z Sokołem Pniewy (08.06 - godz. 16:00) i Olimpią Koło (20.06 - godz. 11:00) oraz na wyjazdach z Unią Swarzędz (15.06 - godz. 14:00) i Nielbą Wągrowiec (23.06. - godz. 17:00)

Akademia Reissa OSiR Baranowo
Zespół Akademii Reissa też jak jak Tarnovia gra wiosną gorzej niż jesienią. Co prawda omawiany okres rozpoczęli od wysokiej wygranej z Lipnem Stęszew aż 4:0 po dwóch bramkach Dominika Osesa, i jednej Bartłomieja Imosy i Kacpra Sworackiego. Potem jednak przyszła seria trzech kolejnych porażek. Pierwszym pogromcą Akademii była Korona Piaski, która wygrała 5:3. Dwie bramki zdobył dla Akademii Tymoteusz Zieleśkiewicz, a jedną Dominik Oses. O ile jednak w tym meczu była walka, i wynik w sumie był na styku, to następny mecz to już różnica klas. Akademia u siebie przegrała z Płomieniem Przyprostynia aż 1:6. Honorową bramkę zdobył Bartłomiej Imosa. Trzecią z rzędu porażką była przegrana z Gromem Plewiska 1:3. Tutaj honorową bramkę zdobył Adrian Reiss. Akademia zagrała też już mecz awansem z 28 kolejki i 30 maja wieczorem podejmowała PKS Racot. Mecz zakończył się wygraną 2:0 po dwóch bramkach Zieleśkieiwcza.

Akademia po 28 meczach z 42 punktami jest na 7miejscu. Dzięki udanej rundzie jesiennej miejsce pomimo gorszych wiosennych wyników miejsce w górnej połówce Ligi Międzyokręgowej to udany sezon jak na beniaminka. W dwóch ostatnich kolejkach tego sezonu Akademia zagra mecze na wyjazdach. Najpierw 8 czerwca zagra w Dopiewie z GKS-em, a 15 czerwca sezon zakończy w Jutrosinie meczem z Orlą. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00.

Tarnovia II Tarnowo Podgórne
W coraz gorszej sytuacji w tabeli w zachodniej grupie Klasy Okręgowej jest Tarnovia II. Zespół walczący o utrzymanie w ostatnich meczach raczej przybliżył się do spadku niż do pozostania w lidze.

Zaczęło się od porażki z liderem tabeli, czyli Patrią Buk. U siebie w Baranowie Tarnovia przegrała 1:3. Jedyną bramkę zdobył Piotr Kubiak już w końcówce meczu. Ważnym meczem było następne spotkanie, z Orłem Słopanowo, który także walczy o utrzymanie. Tarnovia zaczeła mecz świetnie bo już po 11 minutach prowadziła 2:0 po bramkach Dariusza Szopki i Artura Grajka. Wyniku jednak nie udało się utrzymać, i mecz zakończył się remisem 2:2. Następne dwa mecze to dwa spotkania z zespołami z czołówki i niestety, co było do przewidzenia, nie udało się w nich zdobyć żadnego punktu. Porażki 1:2 z Orłem Granowo (gol Dariusza Piechockiego) i 0:3 z Orkanem Konarzewo oznaczają, że po 23 meczach Tarnovia jest na 13 miejscu z 18 punktami. Żeby się utrzymać trzeba wskoczyć na miejsce 11. Do końca sezonu zostały trzy mecze - domowe z Orkanem Objezierze (02.06. - godz. 18:00) i LZS Wronczyn (15.06 - godz. 16:00) i wyjazdowy z NKS Niepruszewo (08.06 - godz. 15:30). Tylko nagły zryw formy w tych meczach da nadzieję na pozostanie w okręgówce.

Tarnovia III Tarnowo Podgórne
Swój inauguracyjny sezon w A-klasie pomału kończy Tarnovia III. Młodzi gracze Tarnovii radzą sobie naprawdę przyzwoicie. Ostatnie cztery mecze to dwie wygrane, remis i jedna porażka. Wygrane co ciekawe odniesione zostały na wyjazdach. W Łowyniu w meczu z Orłem 6:2 (bramki zdobywali - Maciej Paterek, Artur Dorna, Mateusz Kubicki, Eryk Piaskowski, Jakub Skotnicki i Stanisław Ślosarek) oraz w Gaju Małym w meczu z Zielonymi 2:1 (bramki zdobywali - Kacper Bogdański i Maciej Frankowski). Remis Tarnovia osiągnęła w Rożnowie w meczu z Rożnovią 3:3 (bramki zdobywali Jakub Skotnicki x2, Kacper Bogdański), a jedyna porażka co ciekawe przytrafiła się w jedynym domowym meczu, z Rzemieślnikiem Kwilcz 0:1.

Po 23 meczach Tarnovia III jest na 5 miejscu z 39 punktami i jest spora szansa, że na tej pozycji uda się zakończyć sezon. W czerwcu Tarnovię czekają domowe mecze z Poznań FC (02.06. - godz. 11:00) i Czarnymi Kaźmierz (15.06 - godz. 14:00) oraz wyjazd do Poznania na mecz z MKS-em Przemysław Poznań (09.06 - godz. 12:00)

Łukasz Duszczak peryferiafutbolu.pl

Z meczu Tarnovia II - Orzeł Granowo (Zdjęcie nadesłane)
Kategoria: