I Mistrz Polski w szachach pod wodą uczy w Lusowie

W niedzielę 23 czerwca w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu OAZA odbyły się I Mistrzostwa Polski w szachach pod wodą.

Szachy leżały na dnie basenu. Przygotowane bierki były plastikowe, podklejone na magnes, dzięki czemu nie wypływały. Szachiści musieli w trakcie jednego nurkowania zagrać posunięcie na szachownicy, po czym wypływali, a przeciwnik zanurzał się, aby odpowiedzieć.

Na dystansie 6 rund zwyciężył instruktor, sędzia i koordynator sekcji szachowej KS Korona Zakrzewo, nauczyciel ze SP w Lusowie - Damian Bartkowiak wygrywając 5 partii po 5 godzinnej walce ze zmęczeniem fizycznym i intelektualnym. Drugie miejsce zajął Dawid Bajerlein z ASSz Lipno Stęszew, a trzeci był Wojciech Olejarczyk także z KS Korona Zakrzewo.

Mistrz Polski po turnieju tak napisał na fb: „To były udane Mistrzostwa! Nie było łatwo rozegrać 6 rund w szachy pod wodą, gdzie niektóre partie grałem nawet po 40 minut, ale udało się wytrwać do końca zawodów (pomimo skurczu w nodze) i mogę śmiało teraz napisać, że zostałem Mistrzem Polski w szachach pod wodą na 2019 rok.

Serdecznie gratulujemy kondycji i umiejętności!