Grupa „Tarnowo Biega“ w całej Polsce

W dniach 18-19 maja w Tarnowie Podgórnym odbył się Bieg Lwa. W tym roku wydarzenie było wyjątkowe bowiem nabrało ono charakteru dwudniowego festiwalu dla małych i dużych biegaczy.

W sobotę w godzinach wieczornych bardzo liczna, ponad dwudziestokilku osobowa grupa ze Stowarzyszenia Tarnowo Podgórne Biega, wystartowała w Pogodni za Lwem oraz w półmaratonie Bieg Lwa. Dla naszej drużny to duże lokalne święto biegowe, w którym co roku bierzemy udział, nierzadko też stając na podium. W tym roku na trasie padło wiele życiówek (wieczorna atmosfera i temperatura na pewno pomogły), a części z nas udało się wywalczyć podium i nagrody: Norbert zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej na trasie półmaratonu a Marta i Lidka odpowienio 3 i 5 miejsce wśród mieszkanek naszej gminy.

W niedziele na stadion gminny wybiegły za to nasze najmłodsze pociechy, startujące w biegach dziecięcych, które mimo kapryśnej pogody (na zmianę burza i upał) dały z siebie wszystko i wróciły do domów z przepięknymi medalami i smakołykami. W godzinach popołudniowych Bartek i Leszek wraz ze swoimi rodzinami wystartowali w bardzo widowiskowej konkrencji jaką jest sztafeta pokoleń, gdzie oprócz posiadania dobrej kondycji, należy również wykazać się wolą walki i strategią drużynową. Pomiędzy naszymi startami w zawodach, korzystaliśmy z atrakcji zorganizowanych przez sponsorów biegu, dzięki czemu udział w Biegu Lwa przerodził się we wspólnie spędzony, aktywny weekend.

Czerwiec przyniósł piękną ale niełatwą dla biegaczy pogodę. Mimo tego jest to jeden z bardziej rozbieganych miesięcy. 1 czerwca część naszej drużyny tj. Iza, Paulina, Krystian i Cezary świętując dzień dziecka, wzięli udział w porannym biegu Rozalińska 13 w Lusowie. Dwie godziny później Przemek, Roman, Paweł, Piotr, Mikołaj, Edwin i Marta wystartowali w Cross Duathlonie czyli 8km biegu, 13km na rowerze i 2km biegu.  Jak sama nazwa wskazuje warunki były trudne terenowo ale spoceni i ubłoceni, szczęśliwie dotarli do mety.  W tym samym czasie Karolina i Heniu reprezentowali naszą drużynę w Swarzędzu na Biegu Szpot 10km, gdzie Heniowi udało się zająć 3 miejsce w kategorii wiekowej. Natomiast Piotr i Krzysztof odwiedzili nową, parkrunową lokalizację nad Jeziorem Swarzędzkim, skąd przywieźli nowe życiówki.  Tydzień później miało miejsce nasze drugie lokalne, sportowe święto – Triathlon Lwa. Lidka sprawdzała formę na dystansie 1/8, a Marta, Beata i Leszek startowali w sztafecie, przy czym Leszka sztafeta zajęła wysokie, drugie miejsce. Wieczorem częśc drużyny pojechała sprawdzić nowy okoliczny bieg – Szamotulską Nocną 5 – gdzie oprócz dobrej pogody i szybkiej trasy ( w sam raz na życiówki) na uwagę zasługuje organizacja atrakcji po biegu - koncertu na żywo i dobrego jedzenia.  W niedziele natomiast ciężką walkę z pogodą i trasą stoczyli Paweł, Leszek, Piotr i Karolina w Grodziskim Półmaratonie „Słowaka“.

Połowa czerwca to dobrze większości znany Nocny Wrocław Półmaraton, w którym godnie reprezentowali nas Paweł i Magda oraz Śrem Półmaraton gdzie walczyli Karolina i Heniu. I tutaj Heniu znowu może pochwalić się 3 miejscem w kategorii. W tym samym czasie Marta i Krzysztof rodzinnie odwiedzili naszych czeskich sąsiadów i tam wzięli udział w półmaratonie Mattoni Olomouc, który okazał się być prawdziwym biegowym, muzycznym i tanecznym lokalnym świętem. Podczas gdy większość mierzyła się z dystansem ponad 21km, Lidka i Bartek wzięli udział w Biegu Nadziei w Środzie Wielkopolskiej, gdzie na dystansie 3,6km Lidka zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet a Bartek był drugim mężczyzną na mecie.

Jak widać udział w zawodach to nie tylko cięzki wysiłek i wyniki. To także wspólna zabawa, kibicowanie, pokonywanie słabości i przebywanie w gronie zapaleńców biegowych. Jesli zatem chciałabyś zacząć biegać ale nie wiesz jak się do tego zabrać lub potrzebujesz planu i motywacji, zapraszamy na nasz nowy cykl treningów dla początkujących. Trenigi odbywać się będą we wtorki i czwartki i obejmać marsze, marszobiegi i biegi, które przygtują Cię do swodobnego przebiegnięcia pierwszych 5 km.

Dołączyć można do nas na każdym etapie. Sprawdź naszego funpage’a na Facebooku i Instagramie, gdzie znajdziesz bieżące informacje na temat terminów, dystansów i tras naszych treningów.

Serdecznie zapraszamy!

Paweł Śniegocki

Grupa „Tarnowo Biega“ w całej Polsce (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: