II Edison Festival – Taste The Music w Baranowie za nami

W ubiegły weekend (20-21.07) odbył się Edison Festival – Taste The Music w Baranowie. Dwa dni muzyki i piknikowania nad jeziorem Kierskim.

Festiwal odbył się na rozległym terenie hotelu Edison w Baranowie już po raz drugi. W tym roku także były dwie sceny. Gdy na jednej kończył się koncert, natychmiast na drugiej rozpoczynało się granie. Blisko 13 godzin muzyki! Przez dwa dni mogliśmy posłuchać bardzo różnych gatunków i stylów muzycznych. W większości nie byli to artyści z głównego nurtu, większość z nich prezentowała nie najłatwiejszą muzykę i teksty. To nie przeszkadzało nikomu. Wszystkie były przyjęte bardzo entuzjastycznie przez widzów i zgromadziły sporą publiczność. Nie było także dużego dystansu dzielącego artystów od słuchaczy. Sceny były dość kameralne, a wykonawcy po zakończeniu swoich występów, często brali udział w kolejnych koncertach jako publiczność. Do tego na leśnej scenie (tej mniejszej) muzyka idealnie komponowała się z otoczeniem przyrody, odpoczynkiem, aż prosiło się, żeby rozłożyć koc, słuchać i gapić się w las.

W tym roku słuchaliśmy i oglądaliśmy silnej grupy artystów. Na głównej scenie wystąpili: Julia Pietrucha, Krzysztof Zalewski, O.S.T.R., Fisz Emade Tworzywo, Buslav, Sorry Boys, Snowman, Bitamina. Na scenie leśnej zagrali: Pola Chobot & Adam Baran, Marcelina, niXes, Edyta Górecka, Sonbird, tęskno, Mörk, Mongooz and the Magnet.

Można było w każdej chwili wyjść z terenu festiwalu i pospacerować wzdłuż jeziora Kierskiego czy Posiedzieć na rozbudowanym ostatnio pomoście. Ponudzić się patrząc na żaglówki czy posłuchać lasu z widokiem na jezioro.

Pomimo, że impreza była biletowana, do Baranowa przybyła sporo ludzi.

 Na mnie największe wrażenie zrobiła około koncertowa atmosfera - piknik, w którym brały udział całe rodziny. Powszechne były koce, leżaki i „lazy bagi” (dmuchane poduchy). Czas jakby zwolnił – idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi i spędzenie atrakcyjnie sobotniego lub niedzielnego popołudnia.
Czekałam na występ Krzysztofa Zalewskiego i nie zawiodłam się. Ten młody multiinstrumentalista wraz z zespołem dał świetny koncert. Poderwał, zaangażował publiczność, ale był też doskonale przygotowany warsztatowo. Jego piosenki zostały przearanżowane, aby jeszcze lepiej brzmiały na żywo. Z tego co widziałam wokół, nie tylko mnie się podobało!

Agnieszka Wilczyńska

II Edison Festival – Taste The Music w Baranowie 2019
Kategoria: