W sobotę pierwszy mecz Tarnovii Basket w II lidze!

W minony weekend Tarnovia Baske rozegrała ostatnie dwa przedsezonowe sparingi. Nie były one udane dla podopiecznych Tomasza Eicherta. W starciu z innymi drugoligowcami Tarnovia przegrała 75:79 z BC Obrą Kościan i 73:87 z Biofarmem Basket Suchy Las. Ogółem drużyna z Tarnowa Podgórnego rozegra pięć sparingów, z czego dwa wygrała i w trzech poniosła porażkę. Jest jeszcze dużo do poprawy w naszej grze, a zawodnicy nadal przyswajają sobie styl w jakim chcemy grać w najbliższym sezonie - komentuje wyniki meczów sparingowych Szymon Drobina, Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za kwestie sportowe. Wierzymy jednak, że w sezonie będziemy grali koszykówkę, którą będzie się dobrze oglądało, która przyniesie naszym kibicom wiele emocji, ale też da nam zwycięstwa niezbędne w walce o fazę play-off, która jest naszym celem. Nie będzie łatwo, jesteśmy beniaminkiem, z młodą drużyną, której średnia wieku to 23 lata, dlatego liczy się każdy mecz i zwycięstwa musimy zbierać od początku sezonu.- dodaje Szymon Drobina.

 

Pierwszym ligowym przeciwnikiem Tarnovii Basket będzie Politechnika Gdańska. Rywal w zeszłym roku zajął w grupie A 4. miejsce, ale odpadł w I rundzie play-off w rywalizacji z drużyną z Pelplina. Na pewno Politechnika ma więcej doświadczenia drugoligowego i zawodników o lepszych parametrach fizycznych. Nie musi to jednak okazać się decydujące. My skupiamy się przede wszystkim na swojej grze. - komentuje Szymon Drobina.

Mecz odbędzie o godz. 17.00 w hali OSiR (ul. Nowa 15) w Tarnowie Podgórnym. Wstęp jest wolny. Klub przygotowuje specjalną oprawę muzyczną oraz konkursy dla publiczności.

Zapraszamy na trybuny!

Materiał nadesłany

Kategoria: