Wieści z gminnych boisk piłkarskich

Do gry w ligowym sezonie 2019/2020 wróciły już 2 z 4 zespołów z naszej gminy.

Tarnovia Tarnowo Podgórne
Tarnovia przed startem IV ligi lekko przebudowała kadrę. Z zespołu odeszli Adrian Stypczyński i Krystian Skórczyński do Pogoni Lwówek, Dawid Zając wyjechał do USA, a w kadrze nie ma też Bartosza Ślusarskiego. Do zespołu dołączyli Bartłomiej Graczyk i Patryk Janeczek z Sokoła Pniewy, Adam Dyzert z Warty Międzychód, Kamil Wamberski z Błękitnych Wronki oraz włączono do zespołu kilku zdolnych juniorów.

Zaczęło się od bezbramkowego remisu u siebie z Lubuszaninem Trzcianka, a następnie Tarnovia odniosła dwa zwycięstwa. Szczególnie dramatyczna była wygrana w 2 kolejce z Kotwicą Kórnik. Do przerwy Tarnovia przegrywała 0:2, ale w drugiej połowie włączyła szósty bieg i dzięki bramkom Maurycego Niemczyka, Bartłomieja Graczyka i Zbigniewa Zakrzewskiego udało się wygrać 3:2. W 3 kolejce Tarnovia wygrała u siebie 2:1 z Obrą Kościan, a obie bramki z rzutów karnych zdobył Maurycy Niemczyk.

Tarnovia po trzech meczach zajmuje 4 miejsce i póki co to bardzo dobry wynik. Czy ta dobra passa się utrzyma, okaże się w następnych meczach, a najbliższe trzy mecze Tarnovia zagra u siebie. Kolejno będę to spotkania z Wartą Międzychód (31.08 - 16:00), Victorią Września (07.09 - 16:00) i Victorią Ostrzeszów (14.09 - 14:00). Następnie Tarnovię czeka wyjazd do Swarzędza na mecz z Unią (18.09 - 17:00) i potem znowu na dwa mecze wraca do siebie aby zagrać mecze z Centrą Ostrów Wlkp. (21.09 - 15:00) i Polonią Kępno (28.09 - 15:00)

Akademia Reissa OSiR Baranowo
Sezon w V lidze rozpoczęła ekipa Akademii Reissa. Z zespołu odeszli Mateusz Malczyk do Pogoni Lwówek, Dominik Oses do Avii Kamionki, a do Przemysława Poznań wrócił Kacper Sworacki. Kadrę uzupełniono zdolnymi juniorami, na czele z Wiktorem Gawłem, świeżo powołanym do kadry Polski do lat 17.

Ligę Akademia rozpoczęła remisem 3:3 z Wiarą Lecha, a już w 30 minucie to Wiara Lecha prowadziła 3:0. Potem jednak zaczęło się gonienie wyniku i po bramkach Piotra Janickiego, Jakuba Pietrzaka i Wiktora Gawła już w 57 minucie był remis. Akademia mogła ten mecz wygrać, ale w 88 minucie zmarnowała rzut karny. Co nie udało się starcie ligi udało się tydzień później z Patrią Buk. Po bramkach Daniela Załęskiego i Jakuba Pietrzaka Akademia wygrała 2:0.

Start sezonu jest więc obiecujący, a następnymi rywalami będą w meczach domowych Kania Gostyń (31.08 - 14:00) i Lipno Stęszew (14.09 - 14:00), a na wyjazdach Promień Krzywiń (08.09 - 13:00) i Pogoń Śmigiel (21.09 - 16:00)

W sezon na koniec sierpnia wchodzą dopiero zarówno Tarnovia II jak i Tarnovia III. Oba zespoły zagrają w A-klasie, ale co ciekawe w innych grupach.