Sprawa Kaskady i utrudnień dostępu do jeziora Kierskiego trafi do sądu

Okoliczni mieszkańcy od dawna narzekali, że jest utrudniony dostęp do jeziora od strony plaży jeziora Kierskiego przy Kaskadzie w Poznaniu. Teraz pojawiło się także żądanie od plażowiczów 10 zł opłaty za korzystanie.

Nie zgadzają się z tym Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - właścicielem terenu jest miasto Poznań. Filip Borowiak, Rzecznik Prasowy, Koordynator ds. informacji publicznej w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji wyjaśnia:
W związku z sygnałami od mieszkańców Poznania o działaniu współwłaściciela działki położonej przy kąpielisku miejskim Kaskada polegającym na zamykaniu dostępu do kąpieliska będącego w pełni własnością Miasta Poznania oraz na pobieraniu opłat za przebywanie na kąpielisku, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wielokrotnie wzywały właściciela Hotelu Kaskada do zaprzestania ww. działań. Rozmowy prowadzone z właścicielem Hotelu Kaskada nie przynosiły rezultatów. Zawierane ustnie zobowiązania były przez niego jednostronnie zrywane. Propozycje rozwiązania problemu przedstawiane przez POSiR pozostawały wielokrotnie bez odpowiedzi. Wobec powyższego POSiR przygotowują dokumentację w celu skierowania sprawy na drogę sądową.

Jednocześnie POSiR wielokrotnie informowały mieszkańców, że miejskie kąpieliska są ogólnodostępne i bezpłatne. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji nie upoważniły nikogo do pobierania opłat za przebywanie na kąpielisku i plaży. Zamykanie dostępu do plaży oraz próby pobierania opłat za przebywanie na kąpielisku odbywają się bez zgody POSiR. Wszelkie próby nieuprawnionego pobierania opłat za przebywanie na kąpielisku miejskim lub umożliwianie przebywania na plaży i kąpielisku pod warunkiem dokonania zakupu w lokalu gastronomicznym położonym przy plaży należy zgłaszać na policję.

Na tym zapewne sprawa się nie zakończy. Będziemy monitorować dalsze działania.

Agnieszka Wilczyńska

Sprawa Kaskady i utrudnień dostępu do jeziora Kierskiego trafi do sądu
Kategoria: