GKS Tarnovia nadal bez porażki w 4 lidze

W trakcie okresu przygotowawczego do ekipy Tarnovii dołączyli następujący zawodnicy: Bartłomiej Graczyk i Patryk Janeczek z Sokoła Pniewy, Adam Dyzert z Warty Międzychód, Patryk Kapturzak z Wisły Płock, Kamil Wamberski z Błękitnych Wronki i Tadeusz Gliniecki z Chrobrego Głogów.

GKS Tarnovia w IV Lidzie
Pierwsze spotkanie z vicemistrzem poprzedniego sezonu Lubuszaninem Trzcianka zakończyło się remisem, mimo wielu sytuacji bramkowych. W drugiej kolejce graliśmy z rewelacją rundy wiosennej sezonu 2018/2019 Kotwicą Kórnik. Mecz zakończył się naszą wygraną 3:2 pomimo tego, że do przerwy przygrywaliśmy 0:2.
Trzecie spotkanie to mecz z Obrą Kościan, które do ostatnich sekund trzymało w niepewności, jednak to nasi zawodnicy lepiej wytrzymali presję i zdobyli zwycięską bramkę na 3 minuty przed końcem spotkania. Kolejne spotkanie w lidze zagraliśmy w Opatówku i przywieźliśmy jeden punkt remisując 1:1 – przewaga była po naszej stronie.
Ostatniego dnia sierpnia podejmowaliśmy w Tarnowie Wartę Międzychód. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, jednak to my mieliśmy kilka bardzo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.
7 września podejmowaliśmy na swoim stadionie wyżej klasyfikowaną w tabeli – Victorię Września, z którą zremisowaliśmy 1:1 będąc zespołem zdecydowanie lepszym.
Od początku sezonu wysoką formą imponuje nowo mianowany kapitan drużyny Maurycy Niemczyk, który zdobył 4 z 6 bramek dla naszego zespołu.

W A klasie 
Dwie drużyny seniorskie występujące w A klasie zaczęły sezon ze zmiennym szczęściem. Drużyna występująca w grupie 8 prowadziła do przerwy 2:0 w Obrowie, jednak nie utrzymała wyniku i wróciła do domu z jednym punktem remisując 2:2.
W meczu z Ostrorogiem  GKS Tarnovia prowadziła  od początku meczu, jednak błędy w obronie zdecydowały  o porażce 3:1.Mecz z Błękitnymi Owińska zakończył się wynikiem 2:2 .Ostatni mecz w Tarnowie Podgórnym zakończył się wygraną z Rzemieślnikiem Kwilcz 4:1.

GKS Tarnovia II
Dobry początek sezonu odnotowała GKS Tarnovia II grająca w 9 grupie A Klasy. Po dwóch zwycięstwach w Zalasewie z Antaresem 4:2 i 4:3 z WKS Owieczki, przyszła sroga porażka z Polonią Poznań 0:6.

Juniorzy, Młodzicy, Orliki 
Drużyna juniorów starszych rozpoczęła sezon falstartem w meczu z Wartą Poznań. W drugiej kolejce nasi zawodnicy wysoko postawili poprzeczkę APR Reissa, która jest obecnie liderem tabeli. Mecz zakończył się wynikiem 2:3z powodu kilku niewykorzystanych przez nas sytuacji.
Juniorzy młodsi rozpoczęli rozgrywki od zwycięstwa 5:1 z Koroną Zakrzewo.
Drużyna młodzików wygrała ostatni mecz towarzyski przed ligą 7:6 z  APR Dębiec.
Wysokim zwycięstwem popisali się zawodnicy grający w lidze Orlików pokonując Red Box Suchy Las aż 15:2 !!!

Warto dodać że najwyższe zwycięstwo zanotowali Nasi Juniorzy Młodsi  GKS Tarnovii wygrywając w spotkaniu wyjazdowym z Akademią Piotra Reissa 16:1

Piłkarski obóz GKS Tarnovii 2019
Adepci naszej piłkarskiej rodziny spędzili ostatni tydzień sierpnia na obozie sportowym w Buczu koło Leszna. W hotelu Rueda zawodnicy mieli zagwarantowane bardzo dobre warunki do odpoczynku. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego były 4 boiska z naturalną nawierzchnią. Zawodnicy korzystali z nich w czasie porannego rozruchu, 2 treningów i wieczornych zabaw z piłką. Jak na obóz piłkarski przystało piłkarze rozegrali mecze towarzyskie z m.in.  Akademią Piłkarską Leszno, Helios Bucz czy Helios Czempiń. Po treningach i meczach chłopcy mieli możliwość relaksu na basenie czy grając w w tenisa stołowego lub bilard. Większość zawodników zadeklarowała chęć uczestnictwa w przyszłorocznym obozie. A więc do zobaczenia za rok!

Zapraszamy na kolejne mecze w Tarnowie Podgórnym
Drużynę warto także obserwować na facebooku: gkstarnovia.oficjalna
Zapraszamy także do dołączenia do Klub, jedynego piłkarskiego klubu w Tarnowie Podgórnym z 70 letnią tradycją!

Szczegóły: www.gkstarnovia1949.pl

Projekt współfinansowany przez Gminę Tarnowo Podgórne

Tomasz Ślósarek

 

 

 GKS Tarnovia nadal bez porażki w 4 lidze
Kategoria: