Droga Więckowice – Lusówko z dofinansowaniem

Prawie 30 mln zł będzie kosztowała przebudowa trzech odcinków dróg powiatowych. Inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku. Powiat poznański otrzymał właśnie dofinansowanie na realizację tych zadań z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 13 mln zł.

Powiat poznański planuje przebudowę za te pieniądze przebudować trzy odcinki dróg. Chodzi o ulicę Poznańską w Koziegłowach (odcinek od Gdyńskiej do Piaskowej), kolejny etap przebudowy drogi Iwno – Pobiedziska oraz budowę drogi z Więckowic do Lusówka.

Każda z tych inwestycji znalazła się na liście projektów do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. To oznacza, że nasze wnioski są profesjonalnie przygotowane i tym samym zostały wysoko ocenione przez komisję. Choć muszę przyznać, że długo kazano nam czekać na ostateczne decyzje. Wnioski zostały złożone w kwietniu – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Aplikujemy o zewnętrzne fundusze we wszystkich możliwych konkursach oraz programach, także unijnych. I to przeważnie z sukcesem. Dzięki dofinansowaniom możemy budować szybciej i więcej.

Jak zaznacza Jan Grabkowski, ostatecznym potwierdzeniem przyznania dotacji będzie podpisanie umów.

Więckowice – Lusówko
To odcinek drogi powiatowej o długości 2,5 km. Droga łączy Więckowice z Lusówkiem, a więc dwie gminy: Dopiewo i Tarnowo Podgórne. Droga zostanie zbudowana od podstaw. Nawierzchnię gruntową i częściowo żwirową zastąpi nowa konstrukcja o szerokości 6 m, z warstwą ścieralną i poboczami. Pojawi się tam oznakowanie poziome i pionowe. Droga zostanie odwodniona poprzez budowę przydrożnych rowów.

Wzdłuż drogi, za rowem odwadniającym, powstanie bezpieczny chodnik, z którego będą też mogli korzystać rowerzyści.

Szacunkowy koszt prac, które potrwają do października 2020 roku, to 9,1 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 4,5 mln zł.

Materiał nadesłany

Droga Więckowice – Lusówko z dofinansowaniem
Kategoria: