Praca w branży beauty&welness – te zawody zapewnią Ci miejsce pracy

Zadbany wygląd często stanowi o fizycznej atrakcyjności, która jak wiadomo niejednokrotnie zwiększa szansę na sukces w życiu prywatnym i zawodowym. W czasach, gdy kult piękna jest niezwykle ważny, branża beauty prężnie się rozwija, zapewniając coraz więcej miejsc pracy.

W 2016 roku w branży tej znalazło zatrudnienie aż 43 tysiące osób (dane z kosmetyczni.pl) i nic nie wskazuje na to, by trend ten miał ulec zmianie. Zastanawiasz się nad pracą w tym sektorze, ale nie wiesz jaki zawód wybrać? Kosmetyczka, manikiurzystka, wizażystka, a może stylistka? W tym artykule przeczytasz o specyfice tych zawodów, a także dowiesz się w której szkole zdobyć odpowiednie kwalifikacje.   

Dlaczego warto?
Decydując się na pracę w usługach związanych z dbaniem o urodę, można mieć pewność, że nie będzie problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Najwięcej miejsc pracy znajduje się w dużych miastach, w których można także liczyć na najwyższe wynagrodzenia. Poza dużymi renomowanymi salonami kosmetycznymi i studiami wizażu, kosmetyczki, stylistki i manikiurzystki mogą znaleźć pracę m.in. na planach filmowych, w telewizji i teatrach, gdzie perfekcyjny, dopracowany w każdym szczególe wygląd jest, poza talentem, kluczem do sukcesu. Dużą popularnością cieszą się także mobilne studia kosmetyczne, stanowiące jednoosobową działalność gospodarczą. Pracujące w ten sposób kosmetyczki, manikiurzystki i wizażystki, mają większą niezależność w świadczeniu usług, a dodatkowo samodzielnie pracują na wypromowanie swojej marki.

Co trzeba umieć?
W zawodach związanych z branżą beaty&wellness, duże znaczenie odgrywają wrodzone predyspozycje, a także pasja. Osoby, które wykonują swój zawód z zamiłowania, mogą poszczycić się gronem zadowolonych, a przede wszystkim lojalnych klientów, którzy regularnie korzystają z ich usług. Zdolności manualne i dokładność to umiejętności, bez których w takich zawodach jak kosmetyczka, czy manikiurzystka ani rusz. W przypadku wizażystki lub stylistyki, kluczowa jest umiejętność dobierania kolorów, znajomość trendów modowych i łączenia pasujących do siebie lub kontrastujących ze sobą elementów stroju i fryzury. Należy także pamiętać, że każdy z wymienionych zawodów opiera się na współpracy z klientem, do czego niezbędne są umiejętności miękkie, takie jak np. komunikatywność.

Nabycie kwalifikacji jest konieczne
Ukończenie szkoły policealnej lub odpowiednich kursów
, potwierdzających nabyte umiejętności jest niezbędne, by móc ubiegać się o tego typu pracę. Poza wrodzonym talentem, duże znaczenie odgrywają także stosowane techniki makijażu i wykonywania manicure, które trzeba zgłębić, by wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Makijażystki muszą dodatkowo posiadać wiedzę m.in. z takich dziedzin jak dermatologia, chemia kosmetyczna, zabiegi pielęgnacyjne. Obowiązki wizażystki są nieco bardziej rozległe, ponieważ musi ona nie tylko posiadać umiejętność wykonywania makijażu, ale także umiejętnie dobierać strój do sylwetki klienta. Jeżeli myślisz o tego typu zawodach, to zdecydowanie powinnaś pomyśleć o zapisaniu się do szkoły Żak na jeden z kierunków:

Kształcenie odbywa się w trybie zaocznym, dzięki czemu można je z łatwością pogodzić z codziennymi obowiązkami, a koszty są bardzo przystępne. Ostatni z wymienionych kierunków jest bezpłatny, co jest dużym udogodnieniem dla wszystkich, którzy chcą zdobyć wymarzony zawód ale ze względów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. 

Chcesz zdobyć wykształcenie lub zmienić zawód? Wybierz szkołę Żak! Właśnie trwa rekrutacja i mamy ostatnie wolne miejsca. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na: https://poznan.zak.edu.pl/ lub odwiedź nas osobiście w sekretariacie szkoły w Poznaniu, przy ulicy Półwiejskiej 25/2. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-16:00.

Materiał promocyjny

Kategoria: