Pieczenie ziemniaków z Tarsonem

W sobotę 28 września spotkaliśmy się w gospodarstwie Andrzeja Kawy w Białokoszycach na Pikniku integracyjnym "Pieczenie ziemniaków" wraz ze Tarnowskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych Tarson.

Cieszyliśmy się liczną obecnością członków Stowarzyszenia Tarson oraz naszych Przyjaciół. Tak jak się spodziewaliśmy, była moc atrakcji na świeżym  wiejskim powietrzu, poznawanie gospodarstwa i zwierząt inwentarskich oraz różnorodnego ptactwa. Była przejażdżka małą bryczką, która ciągnął konik polski. Ulubieńcem stał się osioł Dzidziuś - świeży nabytek pana Kawy.  Były zmagania sportowe i sprawnościowe dla starszych i dla tych najmłodszych.

Raczyliśmy się przygotowanymi różnorodnymi daniami z grilla, sałatkami i  wspaniałymi słodkościami. Gromkie 100 lat odśpiewaliśmy Tomkowi na jego 40-to lecie.

Miejsce to jest ubogacone Grotą Matki Bożej, figurą Chrystusa Króla i Drogą Krzyżową. Kto chciał, mógł też przeżyć duchowe chwile.

Niektórym udało się na tym zalesionym terenie znaleźć grzyby i wrócili do domu z trofeami.

Pogoda była w kratkę, w najważniejszych chwilach raczyła nas słońcem i ciepłem, krótko padał lekki deszczyk.

Było nas 74 osoby.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy gospodarzom - państwu Andrzejowi i Urszuli Kawa za udostępnienie tego wyjątkowego miejsca, za przygotowanie poczęstunku oraz za liczną obsługę.

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/vXEv2WJNWLJbqMru5

W imieniu zarządu Stowarzyszenia TARSON
Kazimierz Szulc

Pieczenie ziemniaków z Tarsonem
Kategoria: