Idę na wybory 13.10. Idź i Ty!

Pójście na wybory to dla mnie rzecz bardzo ważna. Od kiedy zostałam pełnoletnią kobieta nie opuściłam żadnych. Głosowanie ma dla mnie wymiar praktyczny ale i symboliczny.

Z jednej strony wybieram na kolejne cztery lata osoby, które w moim imieniu będą podejmować istotne dla mnie, mojej rodziny, sąsiadów decyzje. Z drugiej daję dowód, że ten kraj jest dla mnie ważny i obchodzi mnie kto i jakie decyzje podejmować.

Nie rozumiem osób, które na wybory nie chodzą. Nie ma wszak innych ważniejszych rzeczy w tym dniu! Nie ma nic ważniejszego niż Polska dziś i za cztery lata. To stwierdzenie może wydawać się bardzo patetyczne, ale spójrzmy na to praktycznie. To jakich posłów i senatorów wybierzemy 13 października w znacznym stopniu wpłynie na nasze portfele domowe i sposób życia. Jedni obiecują pieniądze do kieszeni, inni niższe podatki. Jedni chcą wspierać przedsiębiorców (czyli np. mnie), inni wolą ich dociskać. Jedni wycinają drzewa, inni jeżdżą rowerem. Jaka będzie polska szkoła, czyli jak mój dzisiejszy wybór wpłynie na losy moich dzieci? Jakie będzie powietrze? Czym oddychać będą moje potencjalne wnuki? Ja już przeżyłam najpewniej pół swojego życia. Dlatego myślę o przyszłości. To my dorośli stawiamy dziś wyzwanie dla kolejnych pokoleń! Jeśli będziemy niszczyć naszą planetę w takim tempie, jak obecnie, to ludzie wyginą jak dinozaury! I to także zależy od tego kogo dziś wybiorę!

Na plakatach wyborczych każdy kandydat się do mnie uśmiecha i życzy mi jak najlepiej. Każdy dziś ma dla mnie czas i chętnie pokiwa ze zrozumieniem głową, gdy opowiadam o moich problemach. Kim jednak są Ci wszyscy kandydaci?  Jakie mają kompetencje?  Jakie doświadczenia życiowe? Jakie wyznają wartości? I najważniejsze dla mnie, czy są dobrymi ludźmi? Jestem w stanie zaakceptować kandydata, któremu brak kompetencji, ale za to jest dobrym człowiekiem, uczciwym, nie kłamie, nie kradnie, nie bije żony/ męża i chce się uczyć. Niestety patrząc na piękne twarze na plakatach tego wszystkiego się nie dowiem.
Ja swoją kandydatkę już mam. Ale zanim się do niej przekonałam długo ją obserwowałam i starałam się jak najwięcej dowiedzieć na jej temat. Jestem świadomym wyborcą i obywatelką. Nie głosuję na partię, na ideologię ani na ładne zdjęcie na plakacie. Głosuję na człowieka, który będzie reprezentował mnie, moje interesy, ideały i poglądy przez najbliższe 4 lata! Będzie dla mnie tworzył prawo. Będzie dla mnie tworzył Polskę!

Bardzo Państwa zachęcam do pójścia na wybory 13 października i wybranie jakiegoś mądrego człowieka! Zastanówcie się przez chwilę, komu byście powierzyli życie i przyszłość swoich dzieci!

Agnieszka Wilczyńska

Idę na wybory 13.10. Idź i Ty!
Kategoria: