Podsumowanie lata naszych biegaczy

Skończyły się letnie wakacje, ale nie skończyły się nasze treningi. Wręcz przeciwnie – z radością powróciliśmy do naszych stałych sportowych spotkań. Całą drużyną widujemy się kilka razy w tygodniu, aby wspólnie potrenować. Chętnych na grupowe treningi zapraszamy pod bibilotekę w Tarnowie Podgónym, we wtorki i czwartki o godz. 18–tej. Co cieszy nas niezmiernie, od kilku miesięcy dzielnie towarzyszą nam uczestnicy naszego programu dla początkującyh biegaczy - Pierwsza Piątka. Mamy nadzieję, po zakończeniu zaplanowanych treningów pozostaną z nami na dłużej. Godne podziwu zaangażowanie skutkuje niesamowitych postępami na biegowych ścieżkach.

I tak wrzesień bieżącego roku upłynął nam na sobotnich parkrun‘ach – trudno uwierzyć, ale to już dwa lata spotykamy się w Dąbrówce. Niedzielne, dłuższe wybiegania to również nasz stały punkt treningowy. Mocnym akcentem zakonczyliśmy lato - sporo osób z drużyny uczestniczyło w Garmin Ultra Race w Radkowie (Góry Stołowe). Leszek wskoczył tam „na pudło“ w kategorii wiekowej, panowie pościgali się na górskich trasach, a dziewczyny dzielnie pokonały swoje dystane na 24 i 53 kilometrów. Oczywiście, najbardziej cieszą nas górskie sukcesy naszych pociech. Swój dystans wzorowo pokonali Artek i Adam.  Młodzież z kolei, w osobach Niny i Bartka, stanęła na podium. 

Leszek, znany z tego, że z roku na rok przyspiesza, ścigał się na bieżni w Kleszczewskiej Tartanowej Piątce. Przez 5000 m pędził tak, że zgarnął I miejsce w kategorii wiekowej. Oczywiście nie zabrakło nas też na 7 Hochland Półmaraton, Pyrlandzkiej Dysze, na Półmaratonie w Pile, Swarzędzu oraz na Skyway Run. Z kolei duet Tarnowo Podgórne Biega (Marta) oraz WUEF Tri Team (Gosia)  połączył pływanie z bieganiem na zawodach Swimrun Solina.

Byliśmy obecni także podczas spotkania Tarnowo Na Sportowo. Mamy nadzieję, że Bartkowi udało się namówić podczas spotkania w parku kogoś z Was do wspólnej biegowej zabawy i dołączycie do nas podczas treningów.

Z kolei październik rozpoczął się uczestnictwem Roberta w Biegnij Warszawo oraz szalonym wynikiem Bartka w Biegu im. Dezyderego Chłapowskiego na 5 kilometrów. 18 minutowy bieg zapewnił Bartkowi 2 miejsce w kategorii wiekowej. Teraz Bartek zbiera siły na poprowadzenie maratończyków na wymarzone 3 godziny podczas 20 – go Maratonu Poznańskiego.

Na zakończenie przypominamy, że przed nami, jako współorganizatorami i przed Wami – zawodnikami, wspólne bieganie w dniu 11 listopada. Wszystkich biorących udział w zawodach oraz chętnych do wspólnego świętowania zapraszamy do Baranowa. Bieg i zawody nordic walking odbywają się w pięknym miejscu - trasa przebiega niemalże w całości wzdłuż jeziora kierskiego. Na mecie czekał będzie na Was wspaniały medal oraz poczęstunek. Oczywiście nie zapomnieliśmy także o tradycyjnym losowaniu nagród wśród wszystkich uczestników.

Marta Hała, foto: TPB

Podsumowanie lata - Tarnowo Podgórne biega
Kategoria: