Dni Kultury Rosyjskiej w Jankowicach

Podczas tegorocznych, organizowanych w Poznaniu Dni Kultury Rosyjskiej, jeden z koncertów odbędzie się w Pałacu Jankowice.

Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu organizowane przez Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu od 18 do 25 października to siedem koncertów, w tym cztery z udziałem znakomitych moskiewskich artystów młodego pokolenia: śpiewaczki Marii Ostroukhovej i pianisty Arsienija Tarasewicza-Nikolajewa. Inne wydarzenia Dni, to dwa koncerty muzyki cerkiewnej w poznańskich kościołach, występy uczniów i absolwentów Zespołu, mistrzowski kurs pianistyczny, seminarium popularno – naukowe, warsztaty językowe, wystawy. Dni Kultury Rosyjskiej są odpowiedzią na Festiwal "Młodzieżowa Akademia Sztuk" w Moskwie. Jego inicjatorką i organizatorką jest wybitna rosyjska pianistka Ligija Triakina, bardzo zasłużona dla współpracy kulturalnej pomiędzy Rosją a Polską, która zaprasza rokrocznie do Moskwy uczniów i pedagogów Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

My szczególnie zapraszamy na recital wokalny i fortepianowy, które odbędą się w dnia 23 października o godz. 17.30 w Pałacu w Jankowicach.

W sali koncertowej Pałacu Jankowice wystąpią: Maria Ostroukhova – mezzosopran, Arsienij Tarasewicz-Nikolajew – fortepian.

Organizatorem wydarzenia, we współpracy z Samorządową Szkołą Muzyczną I st. w Tarnowie Podgórnym, jest Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy!

Darmowe wejściówki są dostępne od 14 października  w godzinach otwarcia pałacu.

Wszystkie wydarzenia Festiwalu na załączonym plakacie.

Agnieszka Wilczyńska

Dni Kultury Rosyjskiej w Jankowicach
Kategoria: