Nasi w 20. PKO Poznań Maraton

W tym roku 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbył się w niedzielę 20 października. Jak zawsze start i meta mieściły się w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Niedzielny bieg odbywał się w bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych. Złota, polska jesień pokazała wszystko co najpiękniejsze. Było ciepło, słonecznie i prawie bezwietrznie.

Jubileuszowy bieg wymagał od organizatorów wyjątkowej oprawy. Biegaczy do startu zagrzewał Jacek Mezo Mejer słynną już w Poznaniu Życiówką. Poznański artysta śpiewająco witał także poszczególne grupy finiszerów. Na kibiców czekał z kolei tort i jubileuszowe gadżety na mecie. Słoneczna pogoda sprawiła, że wzdłuż całej trasy biegaczy dopingowali licznie zgromadzeni kibice.

Zwycięzcą imprezy po raz trzeci został rekordzista tej trasy, Cosmas Mutuku Kyeva z Kenii (czas 2:12:05). Całe podium należało do kenijskich biegaczy. Najszybszy Polak  - Emil Dobrowolski z Chotomowa zajął 5 miejsce.

Najszybszą kobietą była poznanianka Monika Stefanowicz (czas 2:37:42).

III Beata Lupa, Polska, czas 02:40:41

Wśród wózkarzy w kategorii wózków łańcuchowych pierwszy na mecie pojawił się paraolimpijczyk Rafał Wilk. Wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka ze Słowacji, Anna Oroszova. Z kolei w kategorii wózków z napędem bezpośrednim – aktywnym pierwszy przyjechał Witold Misztela, a wśród kobiet Joanna Stawicka.

W tym roku na linii startu poznańskiego maratonu stanęło 6213 biegaczy, ukończyło 6072 zawodników, w tym 42 z naszej gminy. Bardzo doceniam osoby, które konsekwentnie dążą do celu. Aby przebiec maraton (ponad 42 km), trzeba naprawdę ogromnej pracy, determinacji i konsekwencji. Publikując Wasze nazwiska – drodzy sportowcy, chcę niejako uhonorować Waszą pracę, Wasz upór i poświęcenie. Niech to będzie lista chwały i przykład dla innych. Niech wszyscy widzą jakich mamy ambitnych mieszkańców! Serdecznie Wam gratuluję!

Wyniki zostały wyselekcjonowane na podstawie miejsca zamieszkania wpisanego w tabeli końcowej. Odpowiednio: miejsce na mecie/ nazwisko i imię/ miasto/ czas netto. Zestawienie opracowaliśmy na podstawie https://marathon.poznan.pl/. Jeśli kogoś z Państwa nie ma na liście prosimy o informację, uzupełnimy zestawienie.