Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Lusówku

1 Października w Lusówku miało miejsce oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej, która znajduje się w nowo przebudowanym Pałacu przy ulicy Zespołowej.

Rozpoczęcie ceremonii upiększyła Orkiestra Dęta z Tarnowa Podgórnego, która wraz z gośćmi udała się w przednią część Pałacu, gdzie doszło do oficjalnego otwarcia oraz przecięcia wstęgi.

Do przecięcia wstęgi wystąpił: Wójt Gminy Tadeusz Czajka, Sołtys Zdzisława Piszczyńska, Radny Antoni Andrzejczak oraz Radni Gminy: Grzegorz Leonhard i Józef Szewczyk. Następnie Sołtys zaprosił wszystkich zebranych gości do poświęcenia świetlicy przez ks. Ignacego Karge oraz do wysłuchania podziękowań ze strony Wójta Gminy i Sołtysa za zaangażowanie, a także za udane zakończenie przebudowy, po czym wszyscy zostali zaproszeni do poczęstunku, który umilił występ dzieci z nowo otwartej prywatnej szkoły podstawowej "Kuźnia Talentów", która znajduje się w nowej części Pałacu.

Na zakończenie popisowy występ przedstawiły Marżonetki z Tarnowa podgórnego.

Mieszkańcy Wsi mieli możliwość zwiedzania pałacu, który obejmuje trzy kondygnacje: w piwnicy znajduje się magazyn Świetlicy, na parterze sala wraz z kuchnią, a na piętrze znajdują się jeszcze nie zagospodarowane pomieszczenia.

Do wspólnych tańców i zabawy zagrzewała kapela "Plewiszczoki"

Tekst i zdjęcia: Emil Kocurek

Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Lusówku 01.10.2016
Kategoria: 

Komentarze

W dacie na zdjęciach jest błąd

Dziękuję za czujność. Błędy poprawione.