Inicjatywa „Sami Swoi” dla cudzoziemców mieszkających w gminie

Rada sołecka Przeźmierowa wraz z rodzimą artystką, p. Elżbietą Jelińską, zaprasza do spotkań mieszkańców, którzy chcieliby wspólnie poznawać się, świętować i kreatywnie spędzać czas w ramach nowej inicjatywy „Sami Swoi”. Grupa ma być otwarta przede wszystkim dla ludzi innych kultur i narodowości, którzy postanowili tutaj zamieszkać, podjąć pracę, założyć rodziny.

Katarzyna Preyer, sołtyska Przeźmierowa jest przekonana, że w związku z coraz liczniejszą grupą Ukraińców, Litwinów, Wietnamczyków, Chińczyków oraz pozostałych osób pochodzących z innych  narodowości i kultur, którzy zamieszkali w naszej gminie – jest potrzeba poznania się i wymiany doświadczeń – „Skoro mieszkamy w jednym miejscu – poznajmy się, nie żyjmy obok” – mówi. Podczas takich spotkań byłby czas na wspólne świętowanie różnych uroczystości (imieniny, urodziny, święta), poznawanie smaków narodowych kuchni, wspólne wykonywanie ozdób oraz po prostu poznawanie się i wymianę doświadczeń.

Zachęcamy do kontaktu – puhalkat@gmail.com.

Idea brzmi, naszym zdaniem, ciekawie. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną się wzajemnie poznawać, potrzebują kontaktu ze środowiskiem, w którym żyją; również tych, którzy mają własne pomysły na prezentację swojej kultury.

Magdalena Kubiak- Skrzypczak

Inicjatywa „Sami Swoi” dla cudzoziemców mieszkających w gminie