Zawodnicy GKS Tarnovii Tarnowo Podgórne zwycięzcami turnieju PATRIA CUP (ZDJĘCIA)

W niedzielę 19.01.2020 zawodnicy drużyny GKS Tarnovia 2008/2009 wzięli udział w turnieju piłkarskim Patria Cup rozgrywanym w Buku. Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. System rozgrywek zakładał, że po fazie grupowej dwie najlepsze drużyny w swoich grupach utworzą grupę Ligi Mistrzów i będą rywalizowały o miejsca I-IV, a pozostałe drużyny w grupie Ligi Europy zagrają o miejsca V-VIII.
Tradycyjnie już zagraliśmy w meczu otwarcia gdzie zmierzyliśmy się z drużyną UKS Śrem. Po wyrównanym pojedynku rozpoczynającym turniej zdobyliśmy jeden punkt remisując 1-1. W kolejnym meczu z Wartą Międzychód odnosimy zwycięstwo 1-0. W ostatnim meczu grupowym po zaciętym boju z gospodarzem turnieju - Patrią Buk - wygrywamy 1-0 i cieszymy się z awansu do grupy Ligi Mistrzów. Z drugiej grupy z kompletem zwycięstw awansuje Sokół Pniewy oraz Warta Sieraków.
Do kolejnego etapu rozgrywek nasi zawodnicy przystąpili bardzo zmotywowani i skoncentrowani co zaowocowało zwycięstwem 2-1 nad Wartą Sieraków, 1-0 z UKS Śrem. W ostatnim meczu przyszło nam się zmierzyć z Sokołem Pniewy, który niespodziewanie przegrał w poprzednim meczu z Wartą Sieraków. Mecz był ciekawy, obfitował w sytuacje bramkowe, a dramaturgii dodał fakt, że nasi zawodnicy w końcówce spotkania musieli grać w osłabieniu liczebnym broniąc wyniku 1-1. Ostatecznie rezultat nie uległ zmianie i z koncowego sukcesu cieszyli się zawodnicy GKS Tarnovia.
Nasza drużyna w przekroju całego turnieju odniosła 4 zwycięstwa, 2 remisy i ani razu nie przegrała.
Dodatkowo nasz zawodnik Olgier Tadych został wybrany najlepszym zawodniem turnieju!
Chłopcy w każdym meczu pokazali charakter, wolę walki, a także duże umiejętności piłkarskie. Z niecierpliwością czekamy na wznowienie rozgrywek ligowych na boiskach trawiastych!

Klasyfikacja końcowa turnieju Patria Cup 2020:
1. GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne
2. UKS Śrem
3. Sokół Pniewy

 

 

Dodaj komentarz