Tarnovia Basket czeka na zwycięstwo. Kolejna szansa już w niedzielę

Na pierwszy wyjazd Tarnovia Basket udała się do Gdyni na mecz z Asseco II, czyli rezerwami drużyny ekstraklasowej. W składzie przeciwnika znajdują się juniorzy starsi i juniorzy, ale należący do najbardziej utalentowanych w kraju. Właśnie występ jednego z nich, 20-letniego Mariusza Konopatzkiego w głównej mierze zaważył na wyniku meczu w Gdyni. Zawodnik ten, będący w szerokim składzie ekstraklasowego Asseco, w meczu z Tarnovią Basket zanotował 29 punktów, 14 zbiórek, 12 asyst i 6 przechwytów. Rzadko ogląda się taki występ na jakimkolwiek szczeblu rozgrywek koszykarskich. Tarnovia Basket w tym meczu prezentowała się dobrze w ataku, gdzie bez problemu zdobyła punkty spod kosza i z półdystansu. Zabrakło jednak skuteczności w rzutach za 3 i z linii rzutów osobistych. Te dwa elementy zaważyły na tym, że nie udało się dotrzymać tempa w ataku narzuconego przez Asseco, a w obronie Tarnovia przez cały mecz miała problemy z zatrzymaniem Konopotzkiego. Podobnie jednak jak w meczu z Politechniką Gdańsk walczyła do końca i odrobiła straty z 20 do 7 punktów. W końcówce zabrakło jednak skuteczności, aby zbliżyć się bardziej i ostatecznie Asseco wygrało 93:84.

Asseco II Gdynia - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 93:84 (32:21, 25:23, 22:18, 14:22)

Dla Tarnovii punkty zdobyli: B. Pawlak 16, R. Bartkowski 14, R. Milczyński 13, M. Kurach 7, J. Łukomski 7, B. Gubernat 7, M. Eichert 6, M. Skrzypek 5, D. Antczak 5, P. Janowski 4, A. Niepoń 0.

Kolejny mecz Tarnovia Basket rozegra w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w Tarnowie Podgórnym z Gryfem Goleniów. Przeciwnik podobnie jak tarnowianie na razie pozostaje bez zwycięstwa, również przegrał  w Gdyni z Asseco II (83:57) oraz u siebie z Decką Pelplin (70:76). Zatem któraś z drużyn wygra w niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie. Obie ekipy znają się doskonale, bowiem w zeszłym roku rywalizowały w rozgrywkach strefowych 3 Ligi. Wtedy dwukrotnie, bo bardzo zaciętych meczach, triumfowali zawodnicy Gryfa.  Tegoroczny skład drużyny z Goleniowa został wzmocniony czwórką zawodników, którzy w zeszłym roku grali w Bombardierze Szczecin (Piotr Knowa, Marcin Kowalski, Leszek Kluczyński, Marcin Żylak), a zatem również rywali Tarnovii z poprzedniego sezonu. W pierwszych meczach sezonu Gryf miał problemy z kontuzjami czołowych zawodników (nie grał m.in. znany z ekstraklasy Wojciech Złoty), także trudno przewidzieć, czy do Tarnowa przyjedzie w najsilniejszym składzie. Mecz odbędzie się w niedzielę w hali OSiR (ul. Nowa 15). Początek o 16.00. Wstęp wolny.

Następnie Tarnovię Basket czeka seria pojedynków derbowych 19 października w Tarnowie (środa, godz. 18.00) z Sklep Polski MKK Gniezno, następnie 22 października w Poznaniu z AZS Politechniką i 26 października znów w Tarnowie (środa, godz. 18.00) z Biofarmem Basket Suchy Las.

Materiał nadesłany

Tarnovia Basket czeka na zwycięstwo. Kolejna szansa już w niedzielę
Kategoria: