Tłumy na Festynie charytatywnym dla Szymka z Lusowa

Festyn charytatywny dla Szymka z Lusowa, który odbył się w sobotę 8.10 zakończył się ogromnym sukcesem. Pogoda, mimo, że od pewnego czasu niepokoiła organizatorów, w ostatniej chwili sprawiła wszystkim miłą niespodziankę. Nad Lusowem punkt 12.00 niebo się przejaśniło, nie spadła ani jedna kropla deszczu, a nawet zaświeciło słońce. Taka aura z pewnością zachęciła tłumy do przyjścia na festyn i aktywnego udziału we wspólnej zabawie, w szczytnym celu. Dzieci chętnie korzystały z atrakcji, dorośli podziwiali występy swych pociech. Na scenie odbyły się również pokazy taneczne oraz zaplanowane licytacje. Prowadzący Maciej Narożny oraz znany raper Dominik Grabowski skutecznie zachęcili zgromadzone osoby do kupna najróżniejszych przedmiotów i tym samym ofiarowania pieniędzy potrzebnych na leczenie Szymka. Udało się zebrać ponad 80 tys. złotych, co wprawiło wszystkich w wielką radość. Rodzice małego Szymka oraz organizatorki festynu pragną serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom, osobom, które całym sercem zaangażowały się w organizację imprezy oraz tym, którzy przybyli, żeby wesprzeć chłopca.  (Blanka Piechowiak)

Podczas festynu odbył się turniej szachowy "Wygonić raka z Szymka Walkowiaka". Turniej organizował KS Korona Zakrzewo. Na starcie w dwóch grupach stanęło 45 szachistów.
W grupie OPEN wygrał klubowy trener szachowy Wojciech Olejarczyk, drugi był Hubert Niemier - najlepszy junior z Korony, trzecia była Maja Andrzejewska z "Na Pięterku" Poznań.
W grupie juniorów do lat 12 w kategorii chłopców wygrał z kompletem punktów Olgierd Tadych, drugi był Igor Szczęsny, trzeci Aleksander Nowak - wszyscy z Korony Zakrzewo.
W kategorii dziewcząt wygrała Emilia Cieślak z "Na Pięterku" Poznań, druga była Paulina Rozumek, a trzecia Paulina Czajkowska - obie z ASSz. Lipno Stęszew. (KS Korona Zakrzewo)

 

Festyn to nie koniec.
Można wspierać walkę z choroba Szymka wpłacając pieniądze na jego konto.
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu
PKO S.A. IV Oddział Poznań nr konta: 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598
Hasło: „SZYMON WALKOWIAK”

Tłum na Festynie charytatywny dla Szymka z Lusowa