CafeMama w Lusowie

Od września w Lusowie odbywają się warsztaty dla mam z niemowlętami oraz pań oczekujących na narodziny dziecka. Młode mamy spotykają się w ramach klubokawiarni CafeMama w czwartki od 10:00-12:00. Pozwala na to przestrzeń, stworzona we współpracy z parafią lusowską.

Młode mamy mogą spokojnie odłożyć dzieci na miękką matę, wypić kawę, poczęstować się upieczonym ciastem lub wypróbować przepis na drugie śniadanie (np. dyniowe frytki), a także (!) zrobić małe rękodzieło, wymienić uwagi i pomysły. Za nami praktyczne warsztaty z żywienia niemowląt metodą BLW oraz z chustonoszenia (część I), jak również spotkanie DIY (do it yourself), podczas którego panie zrobiły prezenty dla mężów.

We wrześniu w CafeMama odbyło się spotkanie z Agnieszką Koc - dyplomowaną fizjoterapeutką, doradcą po szkoleniu chustowym ClauWi, mamą Franciszka, Łucji i Faustyny. Agnieszka korygowała nasze odważne próby wiązań "kieszonki", pokazywała różne rodzaje chust i nosidełek. Jako fizjoterapeuta mówiła również wiele o rozwoju stawów i kręgosłupa w niemowlęctwie. I o tym, jak ważne jest kołysanie maluszków blisko serca mamy. Odbyło się także spotkanie na temat domowej audiosfery, o otaczaniu maluszków odpowiednio dobraną muzyką. W tle słuchałyśmy płyt, które sprawdzają się podczas opieki nad dziećmi.

Zaproszeni specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. W najbliższych terminach zaproszeni są: fizjoterapeuta oraz logopeda. Stałe bywalczynie CafeMama zapraszają serdecznie, żeby skorzystać z tej okazji, poznać się wzajemnie i dalej inspirować się w przeżywaniu macierzyństwa. Aktualne informacje o cyklu jesienno-zimowych spotkań pod adresem CafeMamaLusowo@gmail.com. Informacje są także dostępne na facebooku (Facebook.com/CafeMamaLusowo).

W imieniu organizatorów zapraszamy.

Materiał nadesłany

CafeMama w Lusowie (fot. nadesłane)
Kategoria: