4.11 premiera nowego spektaklu Senioritek

„A niech to gęś kopnie” to nowy program działającej w GOK „SEZAM” grupy teatralnej Senioritki. Jego premiera odbędzie się 4 listopada w Centrum Kultury Przeźmierowo.

- Któż z nas nie widział Gęsi przechadzającej się beztrosko po wiejskim podwórku? Długaśna szyja, śmieszne, kłapiaste stopy - Gęś jak to Gęś. Ale czy tak naprawdę Ją znamy? Czy zastanawialiście się kiedyś, co w takiej Gęsi siedzi? O czym myśli? O czym marzy? Na te pytania odpowiedzi znajdziemy w najnowszym programie Senioritek. Oparty jest on na tekście Marty Guśniowskiej. Obsypany nagrodami i doceniony przez publiczność dramat opowiada o poszukiwaniu sensu w życiu, wielkiej sile przyjaźni oraz szczęściu, które każdy z nas może spotkać nawet wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy.

Spektakl wyreżyserowała Mariola Ryl-Krystianowska, która prowadzi zespół Senioritki od jego założenia w 2010 roku. Kilkunastoosobowy teatr złożony z członkiń Koła Seniora w Przeźmierowie występował dotychczas m. in. na Przeglądzie Zespołów Amatorskich w Ostródzie, Forum Teatrów Gminy Tarnowo Podgórne oraz wielu imprezach charytatywnych, a także na Przeglądzie Zespołów Amatorskich w Ostrorogu, Chojnie, Forum Teatrów Gminy Tarnowo Podgórne, w Kleczewie, Dopiewie, Szamotułach, Luboniu, Rumianku, Swadzimiu, Kiekrzu, na Litwie (w Solecznikach) i w Poznaniu (Dni Jeżyc).

Na najnowszy spektakl Senioritek zapraszamy do Centrum Kultury Przeźmierowo w piątek, 4 listopada o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Jarek Krawczyk. materiał nadesłany

4.11 premiera nowego spektaklu Senioritek