Jacek Wójcicki z orkiestrą 5.11 w Przeźmierowie

Jacek Wójcicki ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od lat występuje w teatrach, serialach, filmach i kabaretach (m. in. w Piwnicy Pod Baranami i Kabarecie Olgi Lipińskiej). Dzieci kojarzą go z roli Pana Tenorka, dorośli łatwo rozpoznają jego charakterystyczny głos. Jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiej estrady. Aktor porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, a sam artysta świetnie czuje się zarówno w lirycznym, jak i komicznym repertuarze.

Akompaniować mu będzie orkiestra „Le Quattro Stagioni”. Powstała ona w 2000 roku z inicjatywy dyrygenta i skrzypka Tadeusza Żmijewskiego. W orkiestrze grają muzycy z czołowych poznańskich instytucji kultury. Przez lata orkiestra wyrobiła sobie własny styl i piękne, symfoniczne i kameralne brzmienie. Wykonuje zarówno repertuar typowo symfoniczny, jak i operowy, musicalowy, operetkowy i rozrywkowy.

Zespół w dorobku ma niemal 300 koncertów. Wśród solistów, z którymi występował są m. in. Wiesław Ochman, Piotr Paleczny, Konstanty Andrzej Kulka i Grażyna Brodzińska. Orkiestra towarzyszy także artystom estradowym, wśród których byli do tej pory Zbigniew Wodecki, Grzegorz Turnau, Krystyna Prońko, Joanna Rawik i wielu innych. Zespół współpracował też z byłym wokalistą grupy Genesis – Rayem Wilsonem oraz zespołami Dżem i Perfect. Za płytę „Dżem Symfonicznie” Tadeusz Żmijewski wraz z orkiestrą otrzymał Złotą Płytę.

Nazwa „Le Quattro Stagioni”, czyli „Cztery pory roku” nie sugeruje nastawienia na konkretną epokę w historii muzyki, lecz na zmienność gatunków muzycznych, które uprawia, tak jak zmienia się pogoda w poszczególnych fazach roku. Publiczność, która zasiądzie w Centrum Kultury Przeźmierowo w sobotę, 5 listopada, spodziewać się może dużej różnorodności stylistycznej. Ale przede wszystkim – doskonałej muzyki, którą gwarantują Jacek Wójcicki i orkiestra. Początek koncertu o godz. 18, bilety w cenie 45 zł do nabycia w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20 i bezpośrednio przed koncertem), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Link do biletów internetowych dostępny jest na stronie www.goksezam.pl.

Jarek Krawczyk, materiał nadesłany

Jacek Wójcicki z orkiestrą