Julita Jagodzińska i Krystian Ruta z KK Tarnovia ze Stypendium Marszałka

18 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył stypendia wyróżniającym się młodym sportowcom, w tym sportowcom niepełnosprawnym. Gościem uroczystości, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim była Natalia Madaj, złota medalistka olimpijska z Rio.

Jako jedyni z gminy Tarnowo Podgórne w gronie stypendystów znaleźli się Julita Jagodzińska i Krystian Ruta, zawodnicy Klubu Kolarskiego Tarnovia.

Podczas spotkania ze sportowcami Marszałek Woźniak mówił: "To dla mnie zawsze było bardzo miłe spotkanie - spotkanie z mistrzami, którzy dzięki swojemu talentowi, pasji i poświęceniu osiągnęli w sporcie znaczącą pozycję. Cieszę się, że możemy Was wesprzeć, przyznając stypendia za Wasze osiągnięcia sportowe. Jednak w tym roku to spotkanie jest wyjątkowo miłe, także dzięki obecności Natalii Madaj, wcześniej naszej stypendystki, która sięgnęła wraz z Magdaleną Fularczyk po olimpijskie złoto w Rio. Oglądałem ten bieg ze łzami wzruszenia w oczach. I tak właśnie zapamiętam tę olimpiadę. Życzę Wam wszystkim sięgania po najwyższe sportowe trofea i jednocześnie składam podziękowania także Waszym trenerom, rodzicom i sportowym działaczom. Konsekwentnie rozwijajcie swój talent, trzymamy za Was kciuki!

Stypendia otrzymało 4 sportowców niepełnosprawnych oraz 56 sportowców z 19 klubów, reprezentujących 12 dyscyplin sportowych. Stypendium, którego wysokość mieści się w przedziale 400-600 zł brutto miesięcznie, jest wypłacane przez 12 miesięcy od 1 września br. do 31 sierpnia kolejnego roku kalendarzowego. Ustanowieniu tego wyróżnienia przyświecała idea nagradzania najlepszych młodych sportowców Wielkopolski.

Stypendia, wręczone po raz piętnasty, stanowią ważny element systemowego wspierania sportu wyczynowego w województwie wielkopolskim, na który składa się również finansowanie szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo oraz udział w zawodach i imprezach sportowych, a także współorganizacja imprez sportowych oraz budowa i remonty obiektów sportowych.

Warto dodać, że aż 18 wielkopolskich uczestników tegorocznej olimpiady w Rio to stypendyści Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Na podstawie www.umww.pl/stypendia-dla-nadziei-wielkopolskiego-sportu

Julita Jagodzińska (fot. nadesłane)
Kategoria: