Jazz: Iza Zając w Tarnowie Podgórnym

Kiedyś Jan Ptaszyn Wróblewski, zapowiadając koncert Izy Zając użył słów: „Śpiewa jak Ella po czterdziestce”, innym zaś razem zapowiedział: „wokalistka niereformowalna – tylko jazz”. Iza czterdziestkę już przekroczyła i dalej jest niereformowalna. Po płytach „Iza sings Duke” poświęconej muzyce Duke’a Ellingtona i „Songs for Satchmo” dla Armstronga, wokalistka przygotowała recital poświęcony Elli Fitzgerald.

W programie znajdą się utwory, które Ella śpiewała z towarzyszeniem fortepianu lub całej sekcji rytmicznej, big bandu lub samej gitary, a także piosenki zaśpiewane przez wokalistkę w duecie z Louisem Armstrongiem. Wokalistce towarzyszyć będzie czołówka polskich jazzmanów - zespół w składzie: Jarosław Małys – fortepian, Zbigniew Wrombel – bas i Krzysztof Przybyłowicz – perkusja. 

Na koncert zapraszamy do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w sobotę, 29 października o godz. 18. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w miejscu imprezy (w godz. 15-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (w godz. 10-12 lub 17-19). Sprzedaż internetową prowadzi serwis Biletomat.pl.

Jarek Krawczyk, materiał nadesłany

Iza Zając w Tarnowie Podgórnym 29.10.2016
Kategoria: