Kino w grudniu

Planując udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbędzie się 11 grudnia przy Centrum Kultury Przeźmierowo, warto wziąć pod uwagę także propozycje kinowe. Tego dnia o godz. 12.30 GOK „SEZAM” wyświetli film „Za niebieskimi drzwiami” dla dzieci i całych rodzin, a o 18 dla dorosłych  – jeden z największych przebojów ostatnich dni: „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”.

Film "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci - ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele - magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie". Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Bilety rodzinne (10 zł za każde dziecko, opiekunowie gratis) do nabycia w miejscu seansu (od wtorku do piątku w godz. 16.00-20.00 oraz bezpośrednio przed projekcją), w siedzibie GOK "SEZAM" (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-20.00).

„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” to natomiast kontynuacja popularnej sagi Patryka Vegi. „W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii "paliwowej", której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić…

Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachleda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…” – czytamy w opisie dystrybutora.

Na film "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" zapraszamy 11 grudnia o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16.00-20.00 i bezpośrednio przed seansem), w siedzibie GOK "SEZAM" (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-20.00).

Jarek Krawczyk

Kino Zielone Oko w Przeźmierowie zaprasza