Nowa linia 400 kV. Czy to tędy?

 

Na sesji Rady Gminy Wójt Tadeusz Czajka przekazał informację, że jest po spotkaniu z przedstawicielami wykonawcy(Konsorcjum w składzie: IDS Energetyka Sp. z o.o.; ENPROM HVL Sp. z o.o) i prawdopodobnie znaleziono kompromisowe rozwiązanie. Znaleziono sposób, aby wybudować nową linię po torze istniejącej linii 220 kV, bez jej uprzedniego rozebrania.

Oznacza to, że inwestor jest najbliższy wyboru wariant tzw. pierwszego. Linia miałaby z Dąbrowy w Gminie Dopiewo kierować się na północ, ale omijając w bezpiecznej odległości Sady i Kokoszczyn.

Teraz wykonawca zapowiedział szerokie konsultacje społeczne, spotkania z poszczególnymi włodarzami, Radami Gmin i mieszkańcami.

Przez ostatnie miesiące wykonawca dokonywał inwentaryzacji terenów, przez które ewentualnie będzie przebiegać linia 400 kV, zbierał i zapoznawał się z aktualną dokumentacją geodezyjną i kartograficzną.

Ostateczna decyzja co do wyboru wariantu przebiegu nowej linii 400 kV zapadnie w czerwcu lub lipcu. Budowy możemy spodziewać się najwcześniej za trzy lata.

Spotkanie w tej sprawie zapowiedziano na 10 maja o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Tarnowskich Term. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy.

Agnieszka Wilczyńska

Kategoria: 

Komentarze

Widać że rozsądny ten wykonawca. Przebieg trasy chyba najbardziej optymalny. Brawo !

Optymalny!!! To jest najbardziej krzywdzący ze wszystkich wariantów wykonawcy!!! Rokietnica - Bytkowo, Starzyny i Rogierówko chcą pozbyć się problemu linii 2x400 KV (bo im starą rozbiorą) i skrzywdzić innych mieszkańców (Sadów, Tarnowa Podgórnego- Karolewa, Kobylnik Wielkich, Mrowina). Co tu można nazwać optymalnym, chyba tylko to, że optymalnie jest nabijać sobie kabzę kosztem innych ludzi!!! To skandal na skalę europejską!!!