Podsumowanie piłkarskiej rundy jesiennej w Tarnowie Podgórnym

Pierwszy zespół Tarnovii drugi sezon z rzędu walczy o powrót na szczebel III ligi. Po pierwszym sezonie, który Tarnovia zakończyła w środku tabeli, ten sezon w założeniach miał się skończyc awansem. Tarnovia zbudowała naprawdę solidny zespół, szczególnie w ataku, gdzie grają znani z występów w Lechu Poznań, Bartosz Ślusarski i Zbigniew Zakrzewski. Grającym trenerem zespołu jest także były gracz Lecha, Marcin Kikut, a do bardziej znanych graczy zaliczają się także były gracz rezerw Lecha, Marcin Mazurek i syn Piotra Reissa – Adrian. Skład więc jak na IV ligę nad wyraz solidny.

Tarnovia sezon zaczęła jednak mocno w kratkę, gdyż w pierwszych pięciu meczach wygrała tylko raz, u siebie z GKS Dopiewo. Wydawało się, że kolejny sezon będzie można spisać na starty. Potem jednak przyszła pięciu wygranych z rzędu, która została zastopowana obuchem w twarz w połowie października, kiedy Tarnovia przegrała aż 0-5 z Lubuszaninem Trzcianka.

Efekt końcowy jest taki, że Tarnovia zamknęła jesień na czwartym miejscu ze startą pięciu punktów do lidera, czyli Nielby Wągrowiec. Najlepszym strzelcem zespołu jest Bartosz Ślusarski z 10 golami. Ciągle więc szansa na wygranie ligi jest, i na pewno Tarnovia wiosną walczyć będzie do samego końca. Już dziś zapraszamy czytelników na boisko przy ul. 23 Października.

Do gry w tym sezonie przystąpiła także druga drużyna Tarnovii. Ubiegły sezon Tarnovia II zakończyła już po pierwszej rundzie, gdyż zespół wycofał się z rozgrywek na poziomie A-klasy. Zespół jednak reaktywowano, odświeżono i przystąpił do sezonu na poziomie B-klasy. Co ciekawe Tarnovia II jednak nie gra na boisku pierwszego zespołu w Tarnowie Podgórnym, a na sztucznej murawie w Baranowie.

Tarnovia II od początku wskazywana jako zespół, który będzie walczył o awans. I tak też wygladała ta runda. Tarnovia zajmuje po rundzie jesiennej drugie miejsce, także premiowane awansem, ze stratą trzech punktów do liderujących Byków Obrowo. Tarnovia na jedenaście spotkań, wygrała aż dziewięć, a punkty straciła tylko przegrywając 2-4 w Baborówku i remisując 2-2 w Kiekrzu. Najważniejszą wygrana była za to na pewno wygrana aż 3-0 w Obrowie z liderem. Na koniec rundy nie odbył się mecz Tarnovii w Zalasewie, który został przełożony na wiosnę.

Podobnie więc jak pierwsza drużyna, tak samo druga na pewno dostarczy sporo emocji w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, wiec zapraszamy wszystkich na mecze zespołu na boisko zlokalizowane przy ul Wypoczynkowej.

Łukasz Duszczak

(fot. FB Tarnovia)
Kategoria: