Tarnovia Basket wraca do gry

 

W najbliższy weekend Tarnovię czekają dwa wyjazdowe pojedynki z bezpośrednimi konkurentami do awansu do czołowej ósemki. W piątek tarnowianie udadzą się do Goleniowa, gdzie zmierzą się z Gryfem. Obie drużyny mają taki sami bilans (7 zwycięstw i 7 porażek) i sąsiadują w tabeli. Można powiedzieć, że czeka je mecz nie za dwa, ale za cztery punkty. W pierwszej rundzie w Tarnowie Podgórnym tryumfowali zawodnicy Tarnovii Basket (84:76), odnosząc wtedy historyczną wygraną w 2 Lidze. Ostatnie występy w ubiegłym roku były jednak bardziej udane dla drużyny z Goleniowa. To ona jako jedyna pokonała w tym sezonie liderującą ekipę Decki Pelplin i to w zdecydowany sposób 18 punktami. Tarnovię czeka zatem w Goleniowie bardzo trudne wyzwanie.

Czasu na regenerację i przygotowanie do kolejnego meczu nie będzie zbyt dużo, bo już dwa dni później rozegrana zostanie następna kolejka spotkań w 2 Lidze. Tarnovia znów wystąpi na wyjeździe, ale tym razem bliżej, bo w Gnieźnie, gdzie zmierzy się z drużyną Sklep Polski MKK (niedziela 8 stycznia, godz. 16.00). Mimo dużych przedsezonowych wzmocnień drużyna z pierwszej stolicy nie ma na razie udanego sezonu. Bilans 5 zwycięstw i 9 porażek daje póki co 10 miejsce. Gnieźnianie na pewno do końca będą walczyli o play-off, bowiem potencjał i doświadczenie tej drużyny predysponują do walki o czołowe lokaty. Jak Tarnovia Basket wyjdzie z tych dwóch wyjazdowych pojedynków? Każde wyjazdowe zwycięstwo odniesione przez podopiecznych Tomasza Eicherta może być „na wagę złota”, czyli w przypadku Tarnovii Basket awansu do play-off.

Kolejne styczniowe pojedynki Tarnovii to wyjazdowy mecz z Biofarmem Basket Suchy Las (18 stycznia), w Tarnowie Podgórnym z SMS PZKOsz Władysławowo (godz. 17.00, 21 stycznia) oraz w Sopocie z Treflem II (28 stycznia).

Materiał nadesłany

Tarnovia Basket - Trefl Sopot Gdynia fot. Mikołaj Dulęba
Kategoria: