Senioritki, czyli teatr można tworzyć w każdym wieku

5 stycznia odbyły się dwa przedstawienia spektaklu „A niech to gęś kopnie” Senioritek – przeźmierowskiej grupy teatralnej.

Pierwsze przedstawienie (przed południem) przeznaczone było głównie dla młodzieży okolicznych szkół. Na widowni drugiego – popołudniowego zasiedli głównie dorośli.
Przedstawienie wyreżyserowała opiekunka grupy - Mariola Ryl-Krystianowska, aktorka poznańskiego Teatru Animacji.
Spektakl „A niech to gęś kopnie” oparty jest na wielokrotnie nagradzanym komediowym tekście Marty Guśniowskiej, który opowiada o poszukiwaniu sensu w życiu, sile przyjaźni oraz szczęściu, które każdy z nas może spotkać nawet, gdy najmniej się tego spodziewa.
Muzykę do spektaklu skomponował Piotr Nazaruk.

Ja oglądałam przedstawienie przedpołudniowe i bardzo mi się podobało. Panie z przekonaniem i nienaganną dykcją grały swoje role. Tekst świetnie został dopasowany do grupy. Do tego prosta, ale bardzo wyrazista scenografia. Wszystko razem sprawiało bardzo smakowitą całość i przyjemnie się to oglądało.

W rolach głównych wystąpiły:
- Gęsi – Danuta Czajka i Wanda Strugarek
-Lis – Maria Jóźwiak

Moim zdaniem najlepszą recenzją spektaklu jest reakcja widowni młodzieżowej: przez cały czas oglądała i słuchała w skupieniu, reagowała odpowiednio na żarty i rzucane ze sceny aluzje, a na koniec nagrodziła zespół gromkimi brawami.

W skład grupy wchodzą same kobiety, głównie seniorki zamieszkałe w Przeźmierowie. Panie udowodniły, że teatr, dobrą rozrywkę, można tworzyć w każdym wieku, a metryka absolutnie w niczym nie przeszkadza. Wystarczy chcieć i ruszyć się z fotela.
Gratulacje!

O Senioritkach
Zespół działa od 6 lat. Idea powstania teatru wyszła od pań działających w przeźmierowskim Kole Seniorów. Grupa obecnie liczy 14 osób, od początku ten sam skład.
Senioritki w swoim repertuarze mają trzy przedstawienia pastorałkowe, jedno oparte na tekstach z Kabaretu Starszych Panów, tekstach Agnieszki Osieckiej, kilka przedstawień okolicznościowych.
Próby odbywają się w czwartki o godz. 14.30 w Centrum Kultury w Przeźmierowie. Wszystkich chętnych do aktywności na scenie grupa zaprasza.

Agnieszka Wilczyńska

Senioritki 5.01.2017r. CK Przeźmierowo