Napiórkowski Sextet w Przeźmierowie

Pierwszy w 2017 roku koncert Jazzowej Sceny Sezamu uświetni jazzowa supergrupa – Marek Napiórkowski Sextet. Oprócz grającego na gitarze lidera w skład zespołu wchodzą znakomici instrumentaliści: Michał Tokaj (fortepian), Adam Pierończyk (saksofony), Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy, saksofon), Robert Kubiszyn (kontrabas i gitara basowa) oraz Paweł Dobrowolski (perkusja).
Wspólnie zagrają materiał z najnowszego albumu. – Każda z moich poprzednich płyt była powodem do dumy i źródłem ekscytacji, ale „UP!” jest dla mnie czymś szczególnym. Sumą doświadczeń, wejściem na wyższy poziom i pierwszym krokiem, by iść… jeszcze wyżej – mówi o nim M. Napiórkowski. 

Ten ceniony gitarzysta i kompozytor od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny i niepowtarzalny język muzyczny. Jest trudny do zaszufladkowania, bo z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne. Jego unikalne brzmienie zostało docenione nagrodami (sześciokrotnie nominowany do Fryderyka, od 2012 roku wybierany na Jazzowego Gitarzystę Roku głosami czytelników Jazz Forum). Nagrał ponad 150 płyt, z czego 5 solowych. Przez 16 lat współpracował z Anną Marią Jopek, od lat towarzyszy też karierze Doroty Miśkiewicz. Koncertował w Japonii, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Na fortepianie towarzyszyć mu będzie Michał Tokaj, znany m. in. ze współpracy z Agą Zaryan i czeskim kontrabasistą Jaromirem Honzakiem. Na saksofonie sopranowym zagra Adam Pierończyk – arcymistrz otwartej, odważnej formy,  muzyczny wizjoner, a jednocześnie poeta, malujący dźwiękami swoją intymną opowieść. Poza grą na saksofonie, w  nietypowej dla siebie roli klarnecisty basowego wystąpi Henryk Miśkiewicz, na co dzień genialny alcista, legenda i dobru duch polskiego jazzu, tytan melodyjnej i pełnej energii improwizacji. Basista Robert  Kubiszyn, ceniony muzyk sesyjny i producent, który od lat jest towarzyszem Marka Napiórkowskiego w muzycznej podróży, zagra na kontrabasie i gitarze basowej. Skład zespołu gwiazd uzupełnia perkusista  Paweł Dobrowolski – jeden z najbardziej zajętych  perkusistów, wzywany zawsze tam, gdzie powstają znakomite nagrania w każdej z jazzowych stylistyk.

Na ten niezwykły koncert zapraszamy wyjątkowo do Centrum Kultury Przeźmierowo, w piątek, 27 stycznia o godz. 19. Bilety w cenie 20 zł dostępne są na stronie www.goksezam.pl, w serwisie Bilety24.pl oraz w kasach GOK „SEZAM” w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20).

Jarek Krawczyk

Napiórkowski Sextet w Przeźmierowie
Kategoria: