„Pyza” zaprasza dzieci do teatru

O Pyzie
Jeżeli sądzicie państwo, że przedmioty codziennego, kuchennego użytku mogą służyć wyłącznie przyrządzaniu potraw, koniecznie musicie zobaczyć przedstawienie Teatru TeatRyle „Pyza na polskich dróżkach”. Będzie to kolejny spektakl w cieszącym się dużą popularnością cyklu „Mama, tata, teatr i ja”.

W rękach aktorek zwyczajny wałek do ciasta, lejek, czy forma do pieczenia całkowicie zmienią swoją funkcję i staną się postaciami z bajki. Ulepioną przez gospodynię tradycyjną, polską kluskę – Pyzę – ogarnia pasja wędrówki. Droga prowadzi przez cały kraj – od Mazowsza po Tatry. Dzieci i ich opiekunowie wraz z Pyzą odwiedzą Młynarza, Króla Popiela i jego myszy, Górali i wiele innych postaci wyczarowanych z desek do krojenia.

Na spektakl zapraszamy w niedzielę, 19 lutego do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 1 zł (dorośli) dostępne są w miejscu imprezy (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20). Sprzedaż biletów online prowadzi serwis Biletomat.pl, a link znaleźć można na www.goksezam.pl.

O cyklu „Mama, tata, teatr i ja”
Cykl „Mama, tata, teatr i ja” ma na celu popularyzację teatru wśród najmłodszych, ale także chcemy nim umożliwić ciekawe spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Od wielu lat Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM” organizował spektakle teatralne dla dzieci, jednak ich odbiorcami były głównie grupy przedszkolne i szkolne.
Od kwietnia 2016 roku na spektakle zaproszone są dzieci wraz z opiekunami. Przedstawienia organizowane są raz w miesiącu w niedzielne południe (o 12.30) w Centrum Kultury Przeźmierowo lub w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.
Dotychczas w cyklu wystąpiły między innnymi tak uznane teatry dla dzieci, jak Teatr Frajda, Teatr Falkoshow, TeatRyle, Teatr Krokodyl, Władca Lalek i Małe Mi.

Bilety na spektakle kosztują 10 zł (dzieci), a towarzyszący im dorośli mogą uczestniczyć w nich za symboliczną złotówkę.

 „Mama, tata, teatr i ja” to niejedyny przejaw edukacji teatralnej w GOK „SEZAM”. Ośrodek od 15 lat prowadzi projekt „Teatr w każdej wiosce”, w ramach którego ponad setka dzieci z spotyka się na cotygodniowych zajęciach i współtworzy 10 grup teatralnych. Ich kolejne premiery zobaczymy w kwietniu, podczas jubileuszowego finału. W GOK „SEZAM” działają także grupy młodzieżowe (Zamiast, Novi, Rama) oraz seniorska (Senioritki).

Materiał nadesłany 

„Pyza” zaprasza dzieci do teatru