Bezpłatne badania dla dzieci

W imieniu Urzędu Gminy zapraszamy rodziców małych dzieci na badania profilaktyczne USG ich pociech.
Badania odbędą się w dniach 5 i 6 marca. W badaniu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.. Będą one przeprowadzone w ramach akcji realizowanej przez Fundację Ronalda McDonalda „NIE nowotworom u dzieci”. Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja oraz posiadanie przez dziecko Karty Mieszkańca Gminy Tarnowo Podgórne (podanie numeru Karty dziecka jest niezbędne!). 

Zapisy przyjmowane są w poniedziałek, 27 lutego, w godz. 8.30 – 18.00 w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne (ul. Poznańska 94, bud. C) lub telefonicznie pod nr tel. 61 8959 204.

Badania odbędą się w następujących miejscach:
- 5 marca (niedziela) Tarnowo Podgórne, ul. 23 Października 34 (przy GKS Tarnovia),
- 6 marca (poniedziałek) Przeźmierowo, ul. Folwarczna 85 (parking przy Przedszkolu „Leśne Skrzaty”).

Przypominamy także, że Gmina Tarnowo Podgórne finansuje szczepienia profilaktyczne przeciwko zakażeniom pneumokokom wśród dzieci powyżej 2 roku życia zamieszkałych  na terenie Gminy Tarnowo Podgórne. Bezpłatnie zaszczepić się można w Przychodni Lekarzy Rodzinnych SALUBER w Tarnowie Podgórnym. Tam też osoby powyżej 65 roku życia zamieszkałe na terenie Gminy Tarnowo Podgórne mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.

 Źródło: Tarnowo-podgorne.pl