Kino "Zielone Oko" w Przeźmierowie w marcu

W marcu kino „Zielone Oko” w Przeźmierowie zaprasza na 6 seansów., w tym dwa dla dzieci.

5.03 godz. 18.00 Moonlight
Ten film wygrał Złotego Globa jako „Najlepszy dramat”, a do Oscara nominowany jest w 8 kategoriach. Opowiada historię dorastania ubogiego, czarnego Chirona, który wychowuje się w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Rolę jego opiekuna podejmuje Juan, który kontroluje handel narkotykami na jego osiedlu. Czysty, widny dom, w którym handlarz mieszka ze swoją dziewczyną, staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Jednocześnie matka głównego bohatera coraz bardziej stacza się w wyniszczający nałóg, zażywając narkotyki dostarczane przez Juana.

Na film Barrego Jenkinsa pt. „Moonlight” zapraszamy do Kina Zielone Oko w niedzielę, 5 marca o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w kasach GOK „SEZAM”, a sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

12.03 godz. 18.00 Milczenie
Najnowsza produkcja Martina Scorsese przenosi widzów do XVII wieku. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko w co wierzą, na najcięższą próbę.

Nominowany do Oscara za najlepsze zdjęcia film obejrzymy w Kinie Zielone Oko w niedzielę, 12 marca o godz. 18.  Bilety w cenie 15 zł dostępne są w kasach GOK „SEZAM”, a sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

19.03 godz. 18.00 Pokot
Akcja nowego filmu Agnieszki Holland na podstawie powieści Olgi Tokarczuk toczy się w Sudetach. Inżynierka, która uczy w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami, pewnej nocy odnajduje ciało sąsiada – kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości, a wszystkie ofiary łączy ta sama pasja – polowania. Policja bezskutecznie szuka sprawcy, a główna bohaterka rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących wniosków. Czy to możliwe, że łowcy stali się zwierzyną?

Entuzjastycznie przyjęty na festiwalu Berlinale 2017 „Pokot” obejrzymy w Kinie Zielone Oko w niedzielę, 19 marca o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w kasach GOK „SEZAM”, a sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

26.03 godz. 18.00 Bodo
Kinowa wersja serialu „Bodo” opowiada historię Eugeniusza Bodo. W 1916 roku jako młody chłopak uciekł on z domu. Rodzina oczekiwała, że zostanie lekarzem, a jemu marzyła się kariera sceniczna. W krótkim czasie zdobył popularność, udało mu się podpisać kontrakt z hollywoodzką wytwórnią. Zamierza wraz z miłością swojego życia wyjechać do USA, lecz plany krzyżuje mu wybuch okrutnej wojny.

Biograficzny film Michała Kwiecińskiego wyświetlony zostanie w Kinie Zielone Oko w niedzielę, 26 marca o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w kasach GOK „SEZAM”, a sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

 

FILMY DLA DZIECI

19.03 godz. 12.30 Pim i Pom
Dwa koty: przebojowy Pim i ostrożny Pom mieszkają ze swoją panią. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy po pikniku w parku muszą odnaleźć drogę do domu. Wyprodukowany w Holandii przygodowy film animowany zobaczymy w Kinie Zielone Oko w niedzielę, 19 marca o godz. 12.30. Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 1 zł (dorośli) dostępne są w kasach GOK „SEZAM”, a sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

26.03 godz. 12.30 Był sobie pies
Najlepszy przyjacielem człowieka jest pies, lecz kto jest najlepszy przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami. Czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

Na familijną komedię zapraszamy dzieci od 10 roku życia do Kina Zielone Oko w niedzielę, 26 marca o godz. 12.30. Wyświetlona zostanie wersja z dubbingiem. Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 1 zł (dorośli) dostępne są w kasach GOK „SEZAM”, a sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

Jerek Krawczyk, materiał nadesłany

Kino "Zielone Oko" w Przeźmierowie w marcu
Kategoria: