Kwietniowe sukcesy sportowe

Gmina Tarnowo Podgórne stoi sportem. Z przyjemnością prezentujemy Państwu sukcesy sportowe, które osiągnęli zawodnicy właśnie stąd oraz inne wiadomości sportowe.

Badminton

Yonex Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Badmintonie 15 – 17.04.2016 Białystok. Magdalena Świerczyńska najlepszą juniorką w grach podwójnych w Polsce! Magda zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorów w grze podwójnej kobiet z Zuzanną Glijer i w grze mieszanej z Pawłem Śmiłowskim. Również dwa medale ma na swoim koncie Mateusz Świerczyński, który zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców w grze podwójnej z Miłoszem Bochatem i tytuł v-ce mistrza w grze pojedynczej. (face

Turnieju Wielkopolskiej Ligii Młodych Talentów 9.04.2016 Kępno. W kat. U-9 wśród dziewcząt srebro wywalczyła Zuzanna Nowakowska, a brąz Marysia Bandurska. W kat. U-11 brąz wywalczył Kacper Wieczorek. W kat. U-13 dziewcząt brąz wywalczyła Rozalia Wieczorek, a 4 miejsce zajęła Julia Naskręt.

Taekwondo olimpijskie

Karol Robak, reprezentujący klub AZS Taekwondo Poznań, mieszkaniec Gminy Tarnowo Podgórne, przed Mistrzostwami Europy, na czas przygotować do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii trenuje wraz z kadra regionu w Iranie.

Kolarstwo

W trzecim dniu Pucharu Polski, który odbył się 15-17.04 w Pruszkowie Julita Jagodzinska zajęła drugie miejsce w Elicie kobiet, a Krystian Ruta trzecie w juniorach w sprintach indywidualnych. Oboje w konkurencji Keirin.
W omnium mężczyzn w klasyfikacji generalnej na drugim miejscu zakończył rywalizacje Tobiasz Pawlak, a na trzecim Wojciech Sykała! W grupie B Omnium juniorów zawyciężył Jakub Sitarz przed Marcelem Musielakiem! Wszyscy reprezentujący Klub Kolarski Tarnovia.

23-24 kwietnia w Grudziądzu odbył się Puchar Polski. W sobotę została rozegrana czasówka w kat. junior młodszy na dystansie 10 km. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się Jakub Śmieszek, który zajął 2 miejsce ze stratą 9 sekund do pierwszego zawodnika. W niedzielę juniorzy młodsi wzięli udział w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 86,5 km. I tym razem Jakub Śmieszek stanął na pudle zajmując 3 miejsce.

30 kwietnia Juniorzy Klubu Kolarskiego Tarnovia gościli w Jeleniej Górze, gdzie wystartowali XIX Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym o Puchar Karkonoszy z okazji "Wiosny Cieplickiej". Wyścig okazał się bardzo udany, można nawet śmiało rzec - zdominowany przez zawodników KK Tarnovia TP. Pierwsze miejsce zajął Michał Maciejewski, drugie Norbert Śmieszek, a trzecie Marcel Musielak. 1 maja zawodnicy Tarnovii wzięli udział w XII Czasówce Sudeckiej. Najlepiej pojechał Marcel Musielak, który zajął trzecie miejsc, a Jakub Sitarz piąte.

Koszykówka

Polski Związek Koszykówki przyznał finał 3 Ligi Klubowi Tarnowvia Basket Tarnowo Podgórne. W dniach 6-8 maja (piątek, sobota, niedziela) w Tarnowie Podgórnym rozstrzygnie się, które 2 z 4 drużyn awansują do 2 Ligi! Szykuje się wielkie koszykarskie święto! 6 meczy w 3 dni! Kibicujemy oczywiście naszym!

Kręgle

9-10 kwietnia w kręgielni we Wronkach odbył się IV Puchar Rzemiosła, który był zarazem czwartą odsłoną cyklu Innova Grand Prix Polski. Leszek Torka z klubu Alfa-Vector w Tarnowie Podgórnym zajął drugą lokatę.

24 kwietnia z medalami Mistrzostw Polski Seniorów we Wronek powrócili zawodnicy klubu Alfa Vector z Tarnowa Podgórnego. Jarek Michalak zwyciężył w konkurencji sprintów. Miejsce drugie wśród kobiet wywalczyła Marta Duszyńska. Medale brązowe w tandemach mieszanych przypadły Liwii Strzelczak i Tomkowi Masłowskiemu.

22-24 kwietnia rozegrano eliminacje indywidualne oraz starty finałowe Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików w konkurencji par i tandem mieszany. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi kręglarze OSiR-u gdzie zdobyli dwa złote medale. W konkurencji par złoty medal zdobyły Maja Wąsala i Marta Stachowiak, w konkurencji tandem mixt zdobyli go Maja Wąsala i Krzysztof Bartkowiak.

Uczniowska piłka nożna

15 kwietnia reprezentacja chłopców szkoły podstawowej w Lusowie pojechała do Plewisk na pierwszy etap rozgrywek w piłkę nożną - Turniej Orlika INEA Cup w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Chłopcy wygrali swoje spotkania, zajęli I miejsce i awansowali do kolejnego etapu turnieju.

Turniej sołectw

W kolejnej dyscyplinie „Turbo Kozak” zwyciężyło Sołectwo Przeźmierowo i dalej utrzymuje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Rankingu Sołectw Gminy Tarnowo Podgórne. Drugie miejsce w turnieju, który odbył się 16 kwietnia na boisku zewnętrznym OSiR w Przeźmierowie zajęło Tarnowo Podgórne, a trzecie Lusowo. Miejsca 4-7 zajęły kolejno: Ceradz Kościelny, Lusówko, Sady, Baranowo.

Z przyjemnością będziemy opisywać Państwa sukcesy. Nie do wszystkich jednak możemy sami dotrzeć.