Musical BODO z niezapomnianymi przebojami

„Bodo” to wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza ujęty został w nietypową formę. Z jednej strony przenosi widzów na estradę lat dwudziestych i trzydziestych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów, z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Uzupełnieniem spektaklu są współczesne projekcje multimedialne, do których głosu użyczył Piotr Gąsowski. Aktorzy z ekranu współgrają z postaciami na scenie, a na widzów czekają efekty dźwiękowe i magiczne sztuczki.

 Wszystkie te sceniczne zabiegi użyte zostały po to, by jak najciekawiej opowiedzieć historię człowieka nie do końca spełnionego. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć, będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od estrady, oklasków i miłości tłumu.
– Bardziej aktor czy pieśniarz? Reżyser czy producent filmowy? Bez wątpienia jedna z najpopularniejszych postaci polskiego show businessu okresu międzywojnia. Ujmujący zachowaniem wobec kobiet, niedostępny w swej klasie i zazwyczaj samotny. Jedyną jego miłością była matka i być może jeszcze dog Sambo. Wielu powątpiewało w jego talent aktorski i zdolności muzyczne. Jednak nie można odmówić mu sceniczno-filmowego wdzięku i zmysłu do prowadzenia interesów
– mówi o Bodo reżyser musicalu, Dariusz Taraszkiewicz. - Jego życiorys to kalejdoskop spektakularnych sukcesów i dojmujących niepowodzeń, zwłaszcza na gruncie życia prywatnego. Wyjątkowo smutne jest też zakończenie wędrówki artysty po tym świecie – dodaje.

W główną rolę wcielił się Dariusz Kordek. Aktor ten znany jest choćby z kino­wych przebojów, takich jak „Kroll”, „Młode wilki”, „Poranek kojota”, „Sztos”, czy „Bitwa Warszawska 1920” oraz z licznych seriali. Od wielu lat jest związany z piosenką aktorską (sam uznaje nagrodę za wykonanie piosenki „Och Ty w ży­ciu” na festiwalu we Wrocławiu za pierwszy poważny sukces) oraz musicalem. Występował w Teatrze Rampa, Teatrze Studio Buffo (m. in. w słynnym „Metrze”) oraz w Te­atrze Roma.

Na musical, którego myśl przewodnia brzmi: „zbieraj garściami to co masz dziś, bo nie wiesz co czeka za drzwiami z napisem JUTRO”, zapraszamy do Centrum Kultury Przeźmierowo w sobotę, 6 maja o godz. 18. Bile­ty w cenie 39 zł dostępne są  w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od po­niedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż in­ternetową prowadzić będzie serwis Bilety24.pl.

Jarek Krawczyk

Musical Bodo (fot. A. Pietrusiak)