Rozalińska 13-tka. To już 3. edycja!

Już 3 czerwca odbędzie się trzecia edycja „Rozalińskiej 13-tki”, czyli biegu przełajowego dookoła jeziora Lusowskiego. Organizatorzy planują zgromadzić około 300 uczestników. W poprzednich latach nie było z tym problemu. W tym roku po raz pierwszy imprezie towarzyszyć będzie także bieg dzieci „Rozalińska Junior”.

13 kilometrów dookoła jeziora Lusowskiego w gminie Tarnowo Podgórne to propozycja zarówno dla biegaczy amatorów, jak i tych z osiągnięciami. Bieg, który odbędzie się 3 czerwca zapowiada się świetnym sprawdzianem dla wszystkich, którzy lubią biegać w terenie.  – Na trasie biegu możemy spodziewać się  zróżnicowanego podłoża – od asfaltu, przez leśne ścieżki, po piaszczystą plażę – mówi  Tomasz Ostajewski z firmy Novum Plus, która jest organizatorem wydarzenia.
            Start biegu przewidziany jest na godzinę 10.00 na Osiedlu Rozalin w Lusówku. Tam też będzie usytuowane biuro zawodów oraz meta. Wszyscy uczestnicy biegu wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania jest m.in. 50-calowy telewizor, weekendowy pobyt w hotelu  nad jeziorem, samochód na weekend, a także roczne ubezpieczenie nieruchomości od jednej z firm ubezpieczeniowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii biegowych mogą natomiast liczyć na puchary, bony do sklepów sportowych oraz oryginalne nagrody rzeczowe.

O profesjonalny pomiar czasów i uzupełnienie rankingów zadba, tak jak w latach ubiegłych, specjalistyczna firma. Zawodnicy w ramach pakietów startowych otrzymają posiłek regeneracyjny oraz przydatne akcesoria. Cała trasa biegu zabezpieczona będzie przez wolontariuszy.        

Zawodom towarzyszyć będzie rodzinny piknik. – Zawodnicy mogą mieć pewność, że ich rodziny nie będą się nudzić podczas, gdy oni będą startować. Na pikniku nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych. Będą gry i animacje, przejażdżki na kucyku oraz plac zabaw do pełnej dyspozycji. Przewidzieliśmy też stoiska oferujące różne przekąski. Imprezę uświetni również występ dj`a oraz pokaz strażacki – komentuje Tomasz Ostajewski z Novum Plus.

W tym roku po raz pierwszy zmaganiom biegaczy towarzyszyć będą zawody dla najmłodszych, którzy porywalizują w trzech grupach wiekowych (od przedszkolaków do nastolatków). Start biegu „Rozalińska Junior” będzie miał miejsce zaraz po rozpoczęciu wyścigu dorosłych, a kilkusetmetrowa trasa wiedzie brukowanymi uliczkami Osiedla Rozalin. Dla najlepszych małych sportowców organizatorzy przewidzieli puchary, a dla wszystkich – medale, słodycze i lody.

Zapisy na udział w biegu już trwają. Rejestracja dostępna jest poprzez stronę internetową www.rozalinska13.pl.

Materiał nadesłany

Rozalinska 13 fot. Tomasz Begierski