Sport w Tarnowie Podgórnym na 6!

30 marca w Warszawie  odbyło się podsumowanie 2016 roku w dziedzinie sportu młodzieżowego w Polsce. Gmina Tarnowo Podgórne podobnie jak w poprzednim roku zajęła 6 miejsce w klasyfikacji gmin z ilością mieszkańców od 20 do 50 tys., w całej Polsce 54 miejsce (na 887 miast i gmin). W każdej kategorii zostało wyróżnionych po sześć najlepszych gmin. Nagrody i wyróżnienia wręczało Ministerstwo Sportu i Rekreacji w Warszawie.

- Chciałbym podziękować. Środki przeznaczane na sport nie idą na marne. – Podczas sesji Rady Gminy 4 kwietnia mówił Bernard Broński, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji przy okazji wręczania pamiątkowej statuetki Wójtowi Gminy Tarnowo Podgórne.

Wśród gminnych klubów sportowych w ogólnej klasyfikacji najlepszy zajął 67 miejsce (na 3734 sklasyfikowane kluby). Na ten wynik zapracowały przede wszystkim kluby: KK Tarnovia Podgórne (kolarstwo), UKS Orkan Przeźmierowo (badminton), UKS Atlas Tarnowo Podgórne (taekwondo olimpijskie), KS Alfa Vector Tarnowo Podgórne (kręgle klasyczne), UKS Baranowo (badminton), OSIR Vector Tarnowo Podgórne(kręgle klasyczne), UKS Lusowo (triatlon) oraz GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne (lekkoatletyka). Kluby te działają już na profesjonalnym, prawie wyczynowym poziomie.

Agnieszka Wilczyńska

Bernard Broński, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym 4.4.2017r.
Kategoria: