GKS Tarnovia w kwietniowych potyczkach

Podsumowanie w zespole Tarnovii Tarnowo Podgórne należy rozpocząć od sukcesu jakim jest awans do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego! W półfinale Tarnovia pokonała rezerwy Lecha Poznań 2-1 po golach Bartosza Dylewskiego i Błażeja Telichowskiego. Finałowym rywalem Tarnovii będzie trzecioligowa Polonia Środa Wielkopolska, która broni tytułu sprzed roku. Warto dodać, że finał odbędzie się u nas, czyli w Tarnowie Podgórnym 24 maja

Jeśli chodzi o zmagania ligowe, to było w kwietniu raczej bez fajerwerek bo zdarzyły się dwie wpadki. Tarnovia pokonała w Szydłowie Iskrę 1-0 po golu Błażeja Telichowskiego, a następnie rozniosła u siebie czerwoną latarnię ligi, czyli Lubońskiego KS 11-1 ( Zbigniew Zakrzewski x3, Bartosz Dylewski x3, Marcin Mazurek, Szymon Jerzewski, Kamil Korczyński, Artur Dorna, Mateusz Niemczyk). Jednak w dwóch ostatnich meczach Tarnovia tylko remisowała. Najpierw bezbramkowo z przedostatnią w tabeli Lechią Kostrzyn, a na koniec miesiąca 1-1 z Kotwicą Kórnik. Remis w Kórniku został wyrwany w ostatniej chwili, bo gola dla Tarnowian Błażej Telichowski zdobył dopiero w 89 minucie. Tarnovia obecnie jest na 4 miejscu w tabeli i ma 4 punkty straty do liderującego Lubuszanina Trzcianka.

W maju podopieczni Marcina Kikuta zagrają u siebie z Pogonią Łobżenica (3.5 - 15:00), Lubuszaninem Trzcianka (13.5 - 15:00) i Spartą Oborniki (27.5 - 15:00). Wyjazdowe mecze jakie czekają Tarnovia to starcia z Nielbą Wągrowiec (6.5 - 15:00), Unią Swarzędz (20.5 - 16:00) i Wartą Międzychód (31.5 - 17:00). Szczególnie wyjazdowe mecze, gdzie Tarnovia zmierzy się z całą czołówką pokażą, czy drużyna jest gotowa na awans do III ligi.

Okres na szóstkę ma za sobą za to drugi zespół Tarnovii grający na co dzień w Baranowie. Tarnovia II wygrała wszystkie trzy mecze i w każdym strzeliła sześć bramek. Najpierw było to 6-1 z Rokitą Rokietnica (Dariusz Szopka x2, Artur Grajek x2, Maciej Paterek, Adrian Wasielewski), potem 6-0 z Odlewem Poznań (Artur Glapa x3, Maciej Paterek, Artur Grajek, Łukasz Kokociński) i na koniec 6-1 z LZS Otorowo (Dariusz Szopka, Łukasz Kokociński, Łukasz Kubicki, Artur Grajek, Maciej Paterek, Marcin Karwowski)

Tarnovia ma mocną drugą pozycję w tabeli i tylko jakiś ogromny kataklizm mógłby im odebrać awans do A-klasy. W maju Tarnovia II zagra u siebie w Baranowie z LKS Baborówko (7.5 - 14:00) i KS Kąsinowo (21.5 - 14:00) i na wyjazdach z LKS Lipa (3.5. - 13:00), KS Uchorowo (14.5 - 14:00) i GKS Golęczewo (27.5 - 16:00)

Łukasz Duszczak, www.peryferiafutbolu.pl

GKS Tarnovia w kwietniowych potyczkach
Kategoria: