Chopin po japońsku w Przeźmierowie

Uczestniczka 2 etapu ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego, japońska pianistka Miyako Arishima wystąpi na zaproszenie GOK „SEZAM” i Samorządowej Szkoły Muzycznej w Centrum Kultury w Przeźmierowie.

Urodzona w 1992 roku w Kumamoto Miyako Arishima ukończyła w 2010 roku szkołę muzyczną w Tōhō Gakuen. W marcu bieżącego roku na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego otrzymała dyplom z wyróżnieniem w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń i Agaty Nowakowskiej-Gumieli. Jest laureatką wielu konkursów w Azji, a w 2011 roku była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Rok później uhonorowano ją wyróżnieniem na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych”
w Koninie, a w roku 2013 otrzymała Krishima Music Festival Award na 35. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Kirishimie (Japonia) oraz V nagrodę w Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (Niemcy). W ubiegłorocznym Konkursie Chopinowskim odniosła sukces przechodząc do drugiego etapu i zyskując sporą rzeszę sympatyków.

Występowała z recitalami w Japonii, Polsce i w Niemczech, koncertowała z orkiestrami symfonicznymi Kiusiu i Kumamoto, Orkiestrą Filharmonii w Sendai i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W ubiegłorocznym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie przeszła do drugiego etapu, co przysporzyło jej wielu wiernych sympatyków doceniających kunszt artystyczny i jedyny w swoim rodzaju przekaz, który niesie muzyka fortepianowa w jej mistrzowskim wykonaniu.

Koncert Japonki odbędzie się w poniedziałek, 30 maja o godz. 19 w Centrum Kultury Przeźmierowo. Bilety w cenie 10 zł dostępne będą od 9 maja w miejscu imprezy (w godz. 9-12 i 17-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (w godz. 15-20). Sprzedaż internetową prowadzi serwis Biletomat.pl.

Jarek Krawczyk, materiał nadesłany

 

Kategoria: