Efektywny biznes – seminarium dla przedsiębiorców

Zapraszamy na Seminarium dla przedsiębiorców, które odbędzie się 12.09.2017r. w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne od godz. 9:00 do 14:00

I. ORGANIZACJA BIZNESU       
Sposoby pozyskania i utrzymania klientów a ład dystrybucyjny – jaki system dystrybucji będzie najbardziej efektywny dla mojego biznesu? – Jarosław Piszczek

II. FINANSE W BIZNESIE                      
10 grzechów głównych, czyli o błędach finansowych najczęściej popełnianych przez przedsiębiorców i o tym, jak ich uniknąć – Agnieszka Gnoth-Lubińska

III. PRAWO W BIZNESIE          
Bezpieczeństwo danych i ochrona tajemnic przedsiębiorstwa a zwalczanie nieuczciwej konkurencji w biznesie –Krzysztof Jakubiec

IV. PSYCHOLOGIA SUKCESU
Budowanie długotrwałych relacji biznesowych – Bogdan Bielawski

 

Prelegenci
Bogdan Bielawski – Trener psychologii biznesu / sukcesu, coach, mówca, autor i publicysta. Specjalista z zakresu rozwoju osobistego w życiu prywatnym i zawodowym. Praca z ludźmi jest jego pasją. Łącząc wieloobszarową wiedzę z doświadczeniem zajmuje się szkoleniami od ponad 20 lat. Sukces Firmy jako sukces publiczny - jest pochodną sukcesu prywatnego. Rozwój Firmy jest pochodną rozwoju - jej największego kapitału czyli - tworzących ją ludzi.

Krzysztof Jakubiec – adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Katedry Finansów Publicznych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, autor publikacji z zakresu prawa i zarządzania ryzykiem, praktyk prawa przedsiębiorstw, prowadzi obsługę prawną licznych podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych, doktorant na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.
Jako coach/mentor wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem przedsiębiorców  na poszczególnych etapach rozwoju ich organizacji, dzieląc się wiedzą, doświadczeniem oraz umiejętnościami menedżerskimi.

Agnieszka Gnoth-Lubińska – Master of Business Administration (MBA), MBA Executive dla Kadry Zarządzającej, BCC Universitaet Rotterdam. Ekspert ds. zarządzania z dwudziestoletnią praktyką w tworzeniu, rozwijaniu i reorganizacji podmiotów gospodarczych. Przez wiele lat związana z branżą techniczną. Prezes Zarządu Fundacji Wielkopolskiej Akademii Zdrowia oraz członek Rad Nadzorczych kilku spółek.

Jarosław Piszczek – Menadżer, praktyk zarządzania, Europejski Assesor EFQM, od 13 lat konsultant systemów zarządzania, doradca w zakresie organizacji pracy przedsiębiorstw, planowania strategicznego, rozwoju systemów sprzedaży i dystrybucji oraz zarządzania jakością pracy. Przeprowadził przeszło 500 audytów organizacyjnych i strategicznych, wziął udział w przeszło 50 projektach doskonalących i rozwojowych. Wierzy, że każda firma może pracować efektywniej

Plan Seminarium: 
8.30 - 9.00 Rejestracja uczestników 
9:00 - 9:30 Przywitanie, prezentacja uczestników, świętowanie sukcesów
9:30 - 10:00 Sposoby pozyskania i utrzymania klientów a ład dystrybucyjny – jaki system dystrybucji będzie najbardziej efektywny dla mojego biznesu? Jarosław Piszczek 
10:00 - 10:30 Przerwa networkingowa 
10:30 - 11:15 10 grzechów głównych, czyli o błędach finansowych najczęściej popełnianych przez przedsiębiorców i o tym, jak ich uniknąć – Agnieszka Gnoth-Lubińska 
11:15 - 11:45 Przerwa networkingowa 
11:45 - 12:15 Bezpieczeństwo danych i ochrona tajemnic przedsiębiorstwa a zwalczanie nieuczciwej konkurencji w biznesie – Krzysztof Jakubiec
12:15 - 12:45 przerwa networkingowa
12.45 – 13.30 Budowanie długotrwałych relacji biznesowych – Bogdan Bielawski
13:30 – 14:00 Losowanie nagród, podsumowanie i zakończenie.

Rosnąca świadomość ludzka oraz niespotykany dotąd rozwój technologiczny, wyznaczają nowe kierunki zmian w każdym obszarze życia – w tym również w biznesie. Zmieniają się nie tylko zachowania ale też wartości i oczekiwania: klientów, pracowników i przedsiębiorców. W bloku PSYCHOLOGIA SUKCESU razem z Bogdanem Bielawskim dowiemy się jak budować długotrwałe relacje w biznesie.

Bezpieczeństwo danych i ochrona tajemnic przedsiębiorstwa a nieuczciwy pracownik to zagadnienia z którymi coraz częściej borykają się pracodawcy. Pytanie jakie dane pracodawcy są chronione, a jakimi pracownik może dysponować swobodnie? O tym jak zobowiązać pracownika do nieujawniania danych przedsiębiorcy oraz jak zwalczać nieuczciwą konkurencję - w bloku PRAWO W BIZNESIE opowie mecenas Krzysztof Jakubiec.                                                                                                            

Finansów można nie lubić, ale należy się na nich znać. O sytuacjach, w których za brak wiedzy o finansach płacimy najwyższą cenę. O zagrożeniach finansowych z punktu widzenia przedsiębiorcy oraz menedżera – w bloku FINANSE W BIZNESIE opowie Agnieszka Gnoth-Lubińska .

Decyzja o wprowadzeniu określonego systemu dystrybucji jest jedną z tych decyzji strategicznych, od których może zależeć sukces lub porażka Twojej firmy. Co więcej, decyzja raz podjęta ma swoje daleko idące konsekwencje a z raz obranej drogi niełatwo jest zawrócić. To jaki system będzie najlepszy dla Twojej firmy zależy od branży, siły konkurencyjnej Twojego przedsiębiorstwa, obsługiwanego rynku, zasobów finansowych i infrastrukturalnych oraz wielu innych czynników. Decyzja o wyborze określonego systemu dystrybucji to jedna z najważniejszych decyzji strategicznych Twojego biznesu. W bloku ORGANIZACJA BIZNESU wraz z Jarosławem Piszczkiem  dokonamy przeglądu istniejących systemów, ich plusów i minusów oraz warunków ich skuteczności.

Istnieje możliwość wystawienia STOISKA FIRMOWEGO . Dla firm z terenu Gminy Tarnowo Podgórne wystawienie stoiska jest bezpłatne.

Seminarium organizowane jest przez Tarnowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w ramach współpracy z Wielkopolskim Instytutem Jakości. Współorganizatorami seminarium są FOOUSA, architekt-biznesu.com oraz Wielkopolski Instytut Jakości.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Tarnowo Podgórne.

Osoby zainteresowane udziałem w Seminarium w celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (61) 89 59 242 lub mailowy kontakt@tarnowo-podgorne.pl.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.tcwp.pl. oraz pod numerem telefonu (61) 89 59 242.

Materiał nadesłany

Efektywny biznes – seminarium dla przedsiębiorców