Pracowite wakacje badmintonistów

Wraz z końcem wakacji, zbliża sie koniec okresu przygotowawczego naszych zawodników.

Po zakończeniu sezonu w czerwcu nasi zawodnicy mieli troszkę czasu na odpoczynek i naładowanie baterii. Od początku lipca każdy przygotowywał się indywidualnie, pracowaliśmy nad siłą, szybkością i wytrzymałością.

Od 23.07. do 01.08. w ramach zgrupowania kadry wojewódzkiej, nasi podopieczni wybrali się na obóz kondycyjny do Białki Tatrzańskiej. Ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenu treningi odbywały się głównie na świeżym powietrzu, a najstarsi zawodnicy w zabójczym tempie zdobywali szczyty Tatr. Nie zabrakło również interwałów i treningów siłowych.

Dwa dni przerwy i wyjazd na kolejny obóz, który trwał od 04.08. do 14.08. Tym razem do Białegostoku wybrali się zawodnicy UKS Orkan Przeźmierowo i UKS Baranowo. W tym samym czasie zgrupowanie techniczne miała kadra wojewódzka oraz kadra narodowa juniorów, na które również zostali powołani nasi zawodnicy. W przeciwieństwie do poprzedniego obozu ten miał na celu pracę nad techniką uderzeń naszych zawodników. Głównie trenowaliśmy na hali pracując nad doprowadzeniem każdego uderzenia do perfekcji, nie zabrakło również treningów taktycznych. Czas między treningami urozmaicały wycieczki dzięki którym poznaliśmy miasto Białystok i jego okolice. Mamy nadzieję, że ciężka praca zawodników zaowocuje w nadchodzącym sezonie. Dziękujemy wszystkim za okazane nam wsparcie, lecz główne podziękowania przesyłamy gminie, z której to środków oba obozy były współfinansowane.

Bartosz Frontczak, materiał nadesłany

Pracowite wakacje badmintonistów 2017
Kategoria: