Rozpędzone zespoły Tarnovii!

Tarnovia
Bardzo dobry okres przeżywają obecnie zawodnicy Marcina Kikuta. Tarnovia zdecydowanie usadowiła się na drugim miejscu i próbuje gonić liderującego Mieszko Gniezno. Tarnovia wygrywała kolejno z Wełną Skoki 2-0 (Bartosz Dylewski, Zbigniew Zakrzewski), Wartą Międzychód 3-1 (Bartosz Dylewski, Zbigniew Zakrzewski, Benjamin Bednarz), Huraganem Pobiedziska 3-2 (Zbigniew Zakrzewski, Błażej Telichowski x2), Kotwicą Kórnik 2-0 (Zbigniew Zakrzewski x2) i Orłami Pniewy.
Dodać należy jeszcze, że Tarnovia awansowała także do 4 rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Na mecz z Orkanem Objezierze pojechała grupa zmienników, ale nie mieli oni problemów z wygraniem meczu z zespołem z A-klasy. Wynik 4-0 mówi sam za siebie. Bramki w tym meczu zdobywali Maciej Frankowski x2, Szymon Jerzewski i Patryk Koler. Kolejnym rywalem Tarnovii będzie inny reprezentant A-klasy - Suchary Suchy Las.
Bardzo ważne było szczególnie wyjazdowe zwycięstwo w Międzychodzie gdyż Warta to bezpośredni rywal w walce o czołowe miejsca. Gracze Tarnovii są rozpędzeni co dobrze wróży przed drugą częścią rundy jesiennej. Najważniejszym meczem będzie na pewno wyjazdowe starcie z Mieszkiem Gniezno, które odbędzie się 14 października o godzinie 15:00. U siebie Tarnovia zagra z Pogonią Łobżenica (7.10 - 14:00) i GKS Dopiewo (21.10 - 13:00)

Tarnovia II
Świetnie jako beniaminek w A-klasie radzi sobie Tarnovia II. Po efektownych wygranych z Wartą Wartosław 13-1 (Artur Grajek x4, Mikołaj Bączyk x3, Łukasz Kokociński, Artur Glapa, Radosław Kamiński, Dariusz Szopka, Karol Raźniak, Dariusz Piechocki) i Wartą Obrzycko 6-1 (Artur Grajek x2, Łukasz Kokociński x2, Adrian Wasielewski, Jakub Janeczek) podopieczni Marka Bartkowiaka zostali liderem swojej grupy. Kolejnym rywalem była także niepokonana jeszcze w tym sezonie Patria Buk.
W październiku Tarnovia II zagra u siebie z Sucharami Suchy Las (7.10 - 18:00) i Orłem Słopanowo (21.10-18:00) oraz na wyjazdach z Rzemieślnikiem Kwilcz (14.10 - 15:00) i Orłem Łowyń (28.10 - 15:00). Wszystko to poza Orłem Słopanowo są rywale z drugiej połowy tabeli i to Tarnovia będzie w tych meczach faworytem. Naprawdę realnie w tym momencie ten zespół może myśleć o promocji do Klasy Okręgowej.

Tarnovia III
I na koniec młodzież z Tarnowa Podgórnego występująca jako Tarnovia III.  Zespół radzi sobie naprawdę przyzwoicie. Najpierw u siebie gracze Tranovii rozegrali dramatyczny mecz z LKS Baborówko. Po golach Kamila Krzyżana i Macieja Pedy do przerwy było 2-0. Goście z Baborówka wyrównali na 2-2. Drugą bramkę dołożył w 75 minucie Krzyżan, ale goście znowu wyrównali. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, to dosłownie w ostatniej akcji meczu brankę dla gospodarzy zdobył Krzysztof Lachman. Tarnovia wygrała więc 4-3. Kolejnym rywalem był KS Kąsinowo i tutaj niestety młodzi gracze z Tarnowa nie dali rady. Przegrali 3-5, a bramki zdobyli Artur Dorna, Kamil Krzyżan i Maciej Frankowski.  Na koniec omawianego okresu Tarnovia rozegrała kolejny mecz wyjazdowy, tym razem w Kiekrzu z miejscową Arką. Tarnovia.
W październiku u siebie Tarnovia III zagra z GKS Golęczewo (8.10 - 15:00) i Czarnymi II Wróblewo (22.10 - 13:00), a na wyjazdach ze Złotymi Złotkowo (15.10 - 12:00) i Czarnymi Kaźmierz (28.10 - 15:00)

Łukasz Duszczak, peryferiafutbolu.pl

Rozpędzone zespoły Tarnovii!
Kategoria: